"Мільярд євро щороку": МОН прагне повернути в Україну мінімум 100 тисяч студентів

13 грудня 2024, 19:39
Читать новость на русском

До 2022 року, до початку повномасштабної війни, в Україні було 73 тисячі іноземних студентів. В основному з Індії, Північної Африки, колишніх "радянських" країн тощо.

В основному це були студенти, які здобували медичну освіту – близько 68 тисяч. Про це інформує 24 Канал з посиланням на заяву заступника міністра освіти і науки України Михайла Винницький в інтерв'ю Українському Радіо.

Дивіться також Три виші України потрапили у рейтинг найкращих ЗВО світу за онлайн-освітою

МОН хоче повернути в Україну мінімум 100 тисяч студентів

Посадовець зазначив, що це були студенти з так званого Глобального Півдня. І потрібно цих студентів повернути та нарощувати вищезгадані цифри.

Ми поставили собі за ціль, я можу це оголосити, що найближчим часом після завершення війни, нам потрібно повернути в Україну як мінімум 100 тисяч студентів. І ми ставимо за ціль, що велика кількість із цих студентів має вчитися українською мовою,
– заявив Винницький.

І додав, що це можливо зробити.

Часто підготовка до вступної кампанії супроводжується стресом. Впоратися з ним допоможуть в Optima Academy на курсах підготовки до ЗНО та НМТ. Індивідуальний підхід, акцент на необхідних предметах, систематизація навчання та заповнення прогалин у знаннях – все, щоб абітурієнт був цілком впевнений у своїх знаннях.

Я хочу навести деякі цифри. 100 тисяч студентів. Ціна перебування студента в Україні разом з гуртожитком, з оплатою навчання тощо – приблизно 10 тисяч євро на рік. Порахуйте, це мільярд євро щороку в нашу економіку,
– зазначив заступник Лісового.

За його словами, наша освіта конкурентоспроможна, ми маємо можливості це зробити. Але треба вкладати зараз в інфраструктуру для того, щоб вона була приваблива.

І ми маємо можливості створити такий економічний драйвер цією мережею закладів вищої освіти, яка на сьогодні у нас є,
– резюмував Винницький.

Раніше ми інформували, що три виші України потрапили у рейтинг найкращих ЗВО світу. Про це читайте за посиланням.