Перші у світі без "дошок пошани": чому норвезькі школи вважаються найкращими
Джерело:
фейсбук Ірини ГорбачовоїМіжнародний рейтинг Democracy Index вже 10 років поспіль ставить норвезьку систему шкільної освіти на 1 місце у світі. Що в ній такого особливого – читайте у матеріалі.
Середня школа у Норвегії – це період з 5 по 10 клас. Тут панує особлива система освіти, яка спрямована на вираження індивідуальних сторін учня у команді, адже лише разом можна досягнути найвищих результатів.
Читайте також А потім шкодують усе життя: помилки абітурієнтів, які обирають не той університет
Шкільна освіта у Норвегії: особливості та акценти
Командна гра – це найголовніше вміння, яке у Норвегії хочуть прищепити кожній дитині. На думку футурологів, у майбутньому світ буде дуже технологічним, тому сучасність потребує лише тих працівників, лідерів, бізнесменів та науковці, для яких орієнтація на спільний результат не є проблемою.
У Норвегії також немає ніяких дошок пошани. Тут цінять кожного учня, адже вклад кожного у загальну справу такий самий важливий, як і інших учасників процесу. Освіта – це не змагання, а загальне благо – найвищий пріоритет.
Також до 8 класу тут немає жодних оцінок. Вчителі самостійно визначають рівень дитини та роблять усе можливе для того, аби ніхто не відставав, а рівень потрібних знань був на висоті. Орієнтація на дитину, а не на оцінку дозволила норвезькій освіті сягнути найвищих світових висот.
До 8 класу тут лише 9 предметів, і кожен з них має вагоме прикладне значення. Для порівняння – українські діти у 8 класі вивчають аж 18 предметів. Норвезькі восьмикласники зосереджені на таких дисциплінах:
- норвезька мова;
- англійська мова;
- математика;
- технології;
- мистецтво;
- біологія;
- їжа і здоров‘я;
- суспільні науки (соціологія);
- фізична культура.
Цікаво, що на кожному предметі норвезьких учнів знайомлять з практичною стороною інформації, яку вони проходять, та навчають застосовувати її у реальному житті. Презентація результатів, процес виготовлення шоколаду, які хімічні процеси відбуваються довкола нас: шансу поставити запитання "Навіщо мені це знати?" просто немає.
Що стосується домашніх завдань, то в Норвегії вони бувають, але у дуже маленьких обсягах. Вважається, що все необхідне достатньо вивчається у школі, натомість вдома діти повинні присвячувати себе сім'ї та різноманітним захопленням.