ЗНО для вступників на заочне навчання можуть скасувати: Шкарлет пояснив причину

4 липня 2020, 15:21
Читать новость на русском

Новопризначений виконувач обов'язків міністра освіти Сергій Шкарлет своїми першочерговими завданнями назвав контроль за проведенням ЗНО та вступною кампанією. Проте до зовнішнього незалежного оцінювання у Шкарлета є певні зауваження.

ЗНО – необхідне, – Шкарлет

ЗНО в умовах пандемії відбувається у звичному режимі, а до вступної кампанії-2020 університети готові. Про це Шкарлет повідомив в інтерв'ю виданню Lb.ua.

До теми Якщо скажуть, що напрацювався, то я спокійно піду, – Шкарлет про свою відставку

В.о. міністра також наголосив, що альтернативи ЗНО немає. Адже тестування урівнює можливості усіх дітей, як заможних та бідних, так і сільських, і міських.

Доповнюючи ЗНО регіональним коефіцієнтом і галузевим коефіцієнтом, ми тим самим вирівнюємо вступ. Єдине зауваження щодо ЗНО – мені незрозуміло: якщо вага атестату в загальному обсязі вступу лише 10%, то навіщо тоді школа?
– зауважив Шкарлет.

Чи потрібне ЗНО майбутнім заочникам

На думку очільника Міносвіти більшість випускників приділяють увагу лише тим предметам, які складатимуть на тестуванні. Також не до вподоби Шкарлету те, що вступники на заочну форму навчання мають складати ЗНО, особливо, коли це стосується людей, що давно закінчили школу.

Людина закінчила навчальний заклад років 20 тому і хоче навчатись на заочному, за профілем, без відриву від роботи і не на бюджеті. Чому їй не дати шанс? Із забороною у майбутньому переводитися на денну форму навчання або отримувати бюджетне фінансування. І на дипломі ззаду або в додатку написати, що людина закінчила заочну форму навчання,
– вважає Шкарлет.

Зверніть увагу! 3 липня Верховна Рада ухвалила рішення щодо скасування ЗНО для дітей з окупованих територій та дітей лікарів, що померли від коронавірусної інфекції.

Що відомо про призначення Сергія Шкарлета

  • 25 червня Сергій Шкарлет став тимчасовим виконувачем обов'язків міністра освіти та науки.
  • Глава уряду Денис Шмигаль зазначив, що це призначення – з випробувальним терміном.
  • Ще 18 червня під Верховною Радою протестували проти кандидатури Шкарлета. Більшість учасників акції представляли саме наукові кола.
  • Однією з причин протесту було звинувачення Шкарлета в плагіаті. Науковці виступали проти того, аби така людина очолювала МОН.
  • Крім того, були й звинувачення в зловживаннях. Річ у тім, що Чернігівський національний технологічний університет, ректором якого був Шкарлет, купив для його потреб автівку за 1,5 мільйона гривень.
  • 30 червня науковці й студенти знову вийшли на протест. Цього разу проти Сергія Шкарлета вони виступили під стінами Кабінету Міністрів України.