Екс-керівника Генштабу ЗСУ Заману затримали

25 лютого 2019, 15:40
Читать новость на русском

Співробітники військової прокуратури спільно з СБУ затримали колишнього начальника Генштабу Збройних сил України Володимира Заману. Йому оголосили підозру у державній зраді, стаття передбачає арешт як запобіжний захід.

У період 2012-2014 років Замана особисто скоротив склад ЗСУ більше, ніж передбачалося Законом, повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко на своїй сторінці у Facebook.

Читайте також: У Генштабі заявили про спробу підпалу одного з арсеналів ЗСУ

Луценко зазначає, що екс-начальник Генштабу ЗСУ розформував 70 військових частин і з'єднань, зокрема – зенітні ракетні бригади і дивізіони, 19 авіаційних частин, а бригаду тактичної авіації звів до ескадрильї.

Окрім того, генпрокурор наголошує, що в ці роки відбулося знищення військових комісаріатів, що заблокувало мобілізацію в 2014 році. Через це реформа структури ЗСУ "фактично готувала анексію Криму і "Новоросії".

Крім цього, саме Володимир Замана видав директиву, згідно з якою підпорядкував керівнику Військово-Морських сил (майбутньому зраднику адміралу Ільїну) всі частини тактичної групи "Крим" ЗСУ, що фактично паралізувало опір українських військовослужбовців у мирний час російській агресії,
– написав Луценко.

Голова генеральної прокуратури зазначив, що це вже четверта підозра вищим військовим керівникам за державну зраду.

Зі свого боку, головний військовий прокурор України Анатолій Матіос повідомив, що Замані оголосили підозру у державній зраді. Клопотання про обрання йому запобіжного заходу вже внесли до одного зі столичних судів.

"Клопотання про обрання запобіжного заходу внесено до Печерського районного суду (Києва – 24 канал)... Сьогодні розпочнеться розгляд клопотання", – сказав він під час брифінгу в ГПУ.

За його словами, стаття, що інкримінують екс-начальнику Генштабу ЗСУ, передбачає безальтернативний арешт як запобіжний захід.

Що відомо про Володимира Заману? Генерал-полковник. З 2012 року очолював Генеральний Штаб Збройних Сил України. 18 лютого 2014 року під час Революції гідності, відмовився виконувати злочинний наказ тогочасного керівництва держави про застосування сили до мітингувальників на Майдані й подав рапорт про звільнення. З 22 лютого до червня 2014 був уповноваженим Верховної Ради України з контролю за діяльністю Міністерства оборони України.