Експертка розповіла, як люди у прифронтовій зоні реагують на операцію Об’єднаних сил

2 травня 2018, 21:44
Читать новость на русском

В людей з’явилося багато питань у людей. І мені це нагадало ситуацію, коли створювали демілітаризовану зони. Місцеві жителі дуже нервово реагували, бо не розуміли, що це.

Про це повідомила у прямому ефірі 24 Каналу виконавчий директор ГО "Восток-СОС" Олександра Дворецька.

Читайте також: Головна відмінність Операції Об'єднаних сил від АТО: Наєв дав чітке пояснення

"Тому що людям ніхто не пояснював. Люди переживали, що наші військові підуть зі Станиці Луганської і туди зайдуть бойовики.
Те саме відбувається і зараз, бо і снує багато стереотипів. Жителі прифронтової зони бояться, що їх тепер не будуть випускати і пускати до своїх домівок", – сказала Дворецька.

Вона також додала, що нова термінологія може бути образливою для жителів прифронтових міст.

Видно, що операцію Об’єднаних сил розробляли військові. І вони не дуже знайомі з юридичною технікою, щоб ця термінологія була пояснена громадянам. Тобто говорити, що є рубіж ізоляції і люди живуть за цим рубижем – це не дуже етично. І для громадян це важко зрозуміти та, мабуть, є образливим,
– додала виконавча директорка.

Нагадаємо, 30 квітня 2018 року президент Петро Порошенко заявив, що в Україні офіційно завершилася Антитерористична операція в Донецькій та Луганській областях, яка розпочалася 13 квітня 2014 року. Відтак, на зміну АТО офіційно прийшла Операція Об’єднаних сил.