Про це очільник держави оголосив на засіданні військового керівництва держави.

"Згідно Наказу з 14.00 30 квітня 2018 року розпочати операцію Об’єднаних сил із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської федерації у Донецькій і Луганській областях, відповідно до плану операції Об’єднаних сил", – заявив Порошенко.

Читайте також: Операція Об’єднаних сил: що це таке і чим відрізняється від АТО

Крім того, він підписав Наказ Верховного Головнокомандувача "Про затвердження положення про об’єднаний оперативний штаб ЗСУ".

Впевнений в тому, що це не просто зміна формату. Це нові можливості захисту української території, українських громадян. Ми зробимо все можливе, щоб якнайшвидше земля окупованого Донбасу повернулася під суверенітет України, а для сотень тисяч, мільйонів тимчасово переміщених осіб, які змушені були покинути донецьку та луганську землі, ми створимо умови для того, щоб вони якнайшвидше повернулися і відновили нормальне життя на Донбасі,
– підкреслив Петро Порошенко.

Глава держави подякував Командувачу АТО Михайлу Забродському "за блискуче виконання завдань" і передав управління Командувачу Об’єднаних сил, генералу Сергію Наєву.

"АТО закінчено", – підкреслив Верховний Головнокомандувач.