Це значні кошти: скільки Україна втратить через заборону імпорту зерна

21 вересня 2023, 11:04
Читать новость на русском

Ситуація із експортом українського зерна наразі є невирішеною. Наша держава втрачає гроші весь час, поки не має можливості повноцінно продавати цю продукцію за кордоном.

Якщо ситуація не зміниться, то до кінця року Україна може втратити близько 600 мільйонів євро. Про це під час брифінгу заявив Денис Марчук, заступник голови Всеукраїнської агарної ради.

Дивіться також До 2023 року не було претензій, – Аграрна рада про спекулювання на зерні з України та репутацію

Транзит – це ключова умова

За словами Марчука, не маючи можливості експортувати зерно до тих 5 країн, які наклали заборону, Україна втрачала близько 170 мільйонів євро.

Якщо ми продовжимо втрачати, то до кінця року ми ще втратимо близько 600 мільйонів євро. В умовах війни це дуже великі кошти, на які ми розраховували,
– сказав він.

Заступник голови Всеукраїнської аграрної ради зазначив, що аграрії не входять в структуру протистояння з польськими колегами, але хочуть, щоб це відбувалося у певних "паритетних" речах.

"Якщо ми співпрацюємо, то ця співпраця не має перешкоджати транзиту, який здійснюється з боку наших країн-партнерів, тому, що транзит – це ключова умова, яка не припинялась з моменту заборони імпорту", – додав Марчук.

Він також наголосив, що транзит стратегічно важливий для України.

Україна – Польща: як ситуація з експортом зерна впливає на відносини держав

  • Польща всупереч рішенню ЄС в односторонньому порядку ввела обмеження на імпорт зерна з України. Її приклад наслідували Угорщина та Словаччина. Як повідомив торговельний представник України Тарас Качка, переговори між нашою державою та Польщею тривали 5 місяців. Оскільки жодної надії на вирішення суперечки не залишилося, Україна звернулася до Світової організації торгівлі, аби врегулювати питання у цивілізований спосіб.
  • На полях Генасамблеї Зеленський натякнув на країни, які запровадили заборону на експорт українського зерна, і тим самим ніби підіграли Путіну. Анджей Дуда у відповідь порівняв Україну з тим, хто тоне, який тягне на дно рятувальника.
  • Україна прагне конструктиву і пропонує якісні рішення розв'язання питання польських аграріїв. Ті дискусії й начебто конфлікти – є радше емоційними проявами внутрішніх процесів на тлі виборів у Польщі. Про це заявив заступник міністра економіки, торговий представник України Тарас Качка в ефірі телемарафону. За його словами, Україна запропонувала механізм, який допоможе контролювати процес імпорту агропродукції.