Відповідь України на ембарго зерна

Як повідомив торговельний представник України Тарас Качка, переговори між нашою державою та Польщею тривали 5 місяців. Оскільки жодної надії на вирішення суперечки не залишилося, Україна звернулася до Світової організації торгівлі, аби врегулювати питання у цивілізований спосіб.

Читайте також Завжди йдуть у ногу з часом: 5 головних ознак успішного та професійного лідера

З того часу жодної відповіді від Польщі Київ так і не отримав. Окрім того, список товарів, на які сусіди наклали обмеження, виріс – до нього додали борошно та зерновий шрот.

Як наголосив Тарас Качка, Україна має на меті довести, що Польща просто не має права вживати таких заходів. Тим паче, що Україна погодилася вжити заходів щодо обмежень зі свого боку.

Ми від самого початку не погоджувалися із забороною експорту, для нас важливо рухатися в правильному напрямку, а це означає діалог з Єврокомісією, як інституцією, що відповідає за міжнародну торгівлю,
– заявив Качка.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна готова своєю чергою обмежити ввезення певних груп товарів з країн, які в односторонньому порядку та всупереч рішенню ЄС продовжили ембарго українського зерна.

Як буде розвиватися ситуація

Тарас Качка підкреслив, що Україна не збирається вводити обмеження на тривалий час та руйнувати стосунки із сусідами. Їх знімуть одразу після того, як Польща, Угорщина та Словаччина приймуть позицію ЄС.

Зокрема, Київ хоче, аби Польща та інші зробили крок назад та прийняли ліцензування, яке розробили у тісній співпраці з ЄС. Україна у жодному разі не має на меті мірятися силами обмежень, наша мета – знайти спільне рішення у цивілізований спосіб.