Вигризаємо кожен метр у ворога, – Костенко пояснив важливість якісних літаків для ЗСУ
На Заході інколи повторюють, що контрнаступ ЗСУ відбувається повільніше, ніж хотілося б. На це є цілком зрозумілі причини.
Про це 24 Каналу розповів народний депутат, секретар оборонного комітету Верховної Ради Роман Костенко, зауваживши, що українські військові метр за метром вигризають території у противника. Це цілком зрозуміло, враховуючи перевагу ворога в далекобійних ракетах, авіації тощо.
Дивіться також Той, хто просуває позицію Москви․ Як Росія маніпулює масами і купувала європейські ЗМІ у 2022-му
Потрібні якісні літаки
Як наголосив Костенко, суттєво дошкуляє перевага окупантів в повітрі. Якщо вони здатні побачити наші літаки за 250 кілометрів, а запустити ракету – на 200 кілометрів, то українські літати фіксують ворожі за 80 кілометрів, а можуть влучити на 30-40 кілометрів. Це дозволяє окупантам навіть не входити в нашу зону ППО.
Саме тому Україні важливо отримати винищувачі F-16 від міжнародних партнерів. Хоч, звісно, було б добре, якби там передали ще новіші літаки на кшталт F-22 чи F-35. Однак зрозуміло, що про це поки взагалі не йдеться.
Дивіться розмову з Романом Костенком на ютубі 24 Каналу
Попри все, F-16 кілька разів проходили модернізацію. Тому є сподівання, що вони не поступатимуться російським Су-34 чи Су-35.
Ми багато говоримо з партнерами. Часто там кажуть про повільний контрнаступ. Ми не звертаємо на це уваги. Повільно? Такої війни не було з часів 2 Світової. Ми просуваємося, хоч і нема переваги в повітрі, немає можливості нищити економічні об'єкти Росії, окупанти також переважають в артилерії. І ми просуваємося. Україна встановлює нові стандарти,
– зауважив Костенко.
F-16 для України: коротко
- США прискорять надання дозволів іншим країнам на передачу F-16 для України. Про це домовилися президент України Володимир Зеленський та його колега Джо Байден.
- Наразі відомо, що вже три країни погодили передачу винищувачів F-16 для України. Йдеться про Данію, Нідерланди та Норвегію.
- Україна отримає F-16 після того, як пілоти завершать навчання. У Данії вже стартувало навчання для групи із восьми пілотів.