Серйозна підготовка: чому Росія підіймає бомбардувальники, але не запускає ракети
Після отримання F-16 на першому етапі ці літаки можуть взяти на себе декілька секторів забезпечення протиповітряної оборони. Таке завдання здатні виконувати навіть кілька винищувачів.
Про це 24 Каналу розповів полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор, військовий експерт Роман Світан, зауваживши, що командування визначить конкретні напрямки для F-16. У питанні повітряної тривоги західні літаки навряд чи щось змінять.
Дивіться також Крим опиниться в ізоляції: як літаки F-16 можуть допомогти відвоювати півострів
Росія може готуватися до удару
Винищувачі посилять нашу протиповітряну оборону. Це точно буде зрозуміло після того, як F-16 стануть на бойове чергування та почнуть працювати проти ракет.
Зараз росіяни намагатимуться з дальніх засобів ураження, наприклад безпілотників, балістичних, крилатих ракет, знайти місця базування F-16. Тому кількість атак може збільшитись,
– зауважив полковник запасу ЗСУ.
У ніч на 31 липня росіяни вже завдавали масованого удару по Києву. На столицю прямувало близько 100 дронів. Ймовірно, так окупанти намагалися дізнатися систему розташування ППО. Тому зараз треба бути особливо обережними, зокрема тоді, коли чуємо про зліт бомбардувальників Ту-95.
"Їх перекидають то в "Оленью", то Дягилево, то в "Моздок" і назад. Поки незрозуміло для чого, бо пусків ракет немає. Але це може бути підготовкою для серйозної ракетної атаки", – наголосив Роман Світан.
До теми Чи передали Україні перші літаки F-16: що кажуть у Білому домі
В ОП відреагували на чутки про F-16
- У низці західних ЗМІ 31 липня з'явилися публікації щодо можливої передачі Україні винищувачів F-16 Україні.
- Радник керівника ОП наголосив, що це інформаційні спекуляції у соцмережах. Додав, що варто завжди звертати увагу на офіційні коментарі. Публікація Bloomberg не має жодного посилання на якесь офіційне джерело.
- Михайло Подоляк підкреслив, що Україна не буде коментувати наявність F-16, адже для нас авіаційна компонента – фактор суттєвого виживання. Під час повномасштабної війни це не потрібно озвучувати.
- Інформація про зброю чутлива. Західні партнери перестали афішувати надання певних систем. Про це можуть заявити хіба що президент України чи Головнокомандувач ЗСУ.