У фейсбуці українці допомагають поліції розшукувати дітей: як працює AMBER Alert

12 жовтня 2021, 15:05
Читать новость на русском

Міністерство цифрової трансформації України спільно з Нацполіцією та Facebook запустило AMBER Alert. Це система сповіщень користувачам соцмережі про зникнення дітей на певній території.

Про це розповіла в ефірі 24 каналу заступник міністра цифрової трансформації України Валерія Іонан. Дієвість такої програми полягає в оперативності, яка необхідна у пошуку зниклих дітей.

Цікаво В українському фейсбуці з'явиться система сповіщення про зникнення дітей AMBER Alert

Як все працює

Нацполіція надсилає у Facebook інформацію про зникнення дитини, де вказує зону і радіус пошуку. Водночас соцмережа визначає користувачів, що перебувають у таких зонах та яким потрібно показати це сповіщення. Тоді якомога швидше запускає програму AMBER Alert.


Приклад допису системи AMBER Alert / Фото з фейсбуку Ігоря Клименка

"Користувачі, які в цей момент перебувають на визначеній території – бачитимуть повідомлення й оперативно допоможуть знайти дитину, ідентифікувати викрадача", – зазначила заступник Мінцифри.

Репост може бути неактуальним

За словами Іонан, як тільки дитину знайдуть, сповіщення про неї AMBER Alert у Facebook припиняють діяти. Водночас у процесі пошуку користувачі можуть робити в себе репости про зниклу дитину, і саме вони залишаються на сторінках.

Також вона додала, що немає загрози поширенню фейкових сповіщень про зниклих дітей, адже поліція добре відстежує, хто саме інформує про зникнення дитини. Зробити так, аби повідомлення були схожі на AMBER Alert – дуже важко. 

Що таке AMBER Alert?

Програма, яка з 2015 року розповсюджується за допомогою Facebook, але придумали цю технологію ще в 1996 році. Саме того року в Техасі зникла дівчинка на ім'я Ембер і, на жаль, її не вдалося врятувати, але цей випадок тоді привернув увагу суспільства до проблеми та до розробки такої системи сповіщень.

У Мінцифри розповіли про систему AMBER Alert: дивіться відео

Зникнення дітей в Україні: що відомо

  • За даними МВС, з початку 2021 року в Україні правоохоронці отримали майже 12 тисяч заяв про зникнення дітей.
  • З них 98% знайшли впродовж доби.
  • Втім, існує приблизно 2%, коли у пошуках потрібна участь не лише поліцейських, але й мешканців, які живуть поруч із місцем зникнення.
  • Мовиться не просто про зникнення дитини, а про випадок, що має найвищий ступінь загрози. Тобто коли дитині можуть завдати серйозну шкоду здоров'ю і життю.