Жінка потрапила до в'язниці після "розмови" зі знімком Ісуса: чому так сталося
- Індонезійська блогерка Рату Таліса була засуджена до 2 років і 10 місяців в'язниці за "розмову" зі знімком Ісуса в прямому ефірі, що вважалося розпалюванням ненависті.
- Amnesty International та інші правозахисні організації критикують використання індонезійського закону про електронну інформацію та транзакції для покарання за коментарі в соціальних мережах.

В Індонезії популярна блогерка Рату Таліса загриміла за ґрати на 2 роки та 10 місяців. Все через те, що вона у прямому ефірі "поговорила" з фотографією Ісуса і порадила йому підстригтися.
Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на BBC.
Дивіться також "Плутають навіть рідні": жінка з рідкісним іменем розповіла про труднощі свого життя
Покарання блогерці призначав суд у місті Медан, що у штаті Суматра. Саме він визнав її винною в розпалюванні ненависті.
Що відомо про Рату Талісу
Рату Таліса – популярна мусульманка-трансґендер, яка має понад 442 000 підписників у тіктоці.Що стало причиною арешту
Одного дня блогерка проводила пряму трансляцію, коли один із глядачів запропонував їй підстригтися, щоб більше бути схожою на чоловіка. У відповідь на це вона звернулася до зображення Ісуса на екрані свого телефону, "радячи" йому зробити те саме.
Жінка потрапила до в'язниці після "розмови" зі знімком Ісуса / Скриншот з відео
Після цього кілька християнських груп подали на неї скарги в поліцію, звинувативши в богохульстві. Суд визнав її винною. Однак це одразу викликало критику з боку правозахисних організацій, зокрема Amnesty International. Це та сама організація, яка у 2022 році зганьбилися виправданням звірств росіян на Київщині.
Індонезійська влада не повинна використовувати закон про електронну інформацію та транзакції (EIT) для покарання людей за коментарі в соціальних мережах,
– заявив виконавчий директор індонезійського відділення Amnesty Усман Хамід.
Він закликав уряд переглянути положення закону, які передбачають кримінальне покарання за ймовірну аморальність, дифамацію і розпалювання ненависті.
Цікаво! Закон про електронну інформацію та транзакції (EIT) ухвалили у 2008 році й посилили у 2016 році. Він спрямований на боротьбу з наклепом в інтернеті, проте правозахисники зазначають, що його часто використовують для обмеження свободи слова.