Гарантії безпеки для України: які дві держави ЄС наступними підпишуть угоди з Києвом
Джерело:
Європейська правдаНаша держава вже уклала три безпекові угоди з Британією, Німеччиною та Францією. Стало відомо, що найближчим часом подібні документи Київ підпише ще з двома своїми союзниками.
Країни Північної Європи теж прагнуть якомога швидше надати Україні безпекові зобов’язання. Про це заявила глава данського уряду Метте Фредріксен особисто Зеленському під час зустрічі у рамках Мюнхенської конференції.
Дивіться також Можна чекати Taurus: політолог припустив теми розмови Байдена та Шольца
Данія бажає бути наступною
Фредріксен наголосила, що "нордичні країни" мають наступними підписати договори про гарантії безпеки з Україною.
Це добре, що частина великих країн вже підписали з вами такі договори, і ми маємо бути наступними у черзі,
– сказала вона.
Крім того, політик нагадала, що Данія залишається одним із найважливіших постачальників для ЗСУ. Зокрема, Копенгаген першим зголосився надати Україні винищувачі F-16. І вже зараз Данія підготувала новий пакет озброєння для передачі Києву.
Нідерланди теж не пасуть задніх
Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте повідомив, що двостороння безпекова угода між Україною і Нідерландами майже готова до підписання. Вона "перебуває" на фінальному етапі.
Також Рютте запевнив, що навіть за умови зміни уряду в країні, безпекові домовленості та постачання від Нідерландів збережуться, зокрема й обіцянка щодо F-16.
Довідка: Нагадаємо, що у Нідерландах може змінитися уряд. На виборах, які відбулися восени 2023 року, перемогу здобула "Партія свободи" на чолі з Гертом Вілдерсом, який проти надання Україні військової допомоги і за вихід Нідерландів з ЄС. Втім, йому не вдасться в уряді сформувати більшість. Наразі тривають перемовини про новий уряд в країні. Це може тривати місяцями. Так, після попередніх виборів 2021 року це зайняло рекордні 299 днів.У Зеленського підтвердили підписання нових угод
За словами прессекретаря президента Сергія Никифорова, Данія та Нідерланди будуть двома наступними країнами, з якими Київ підпише угоди про гарантії безпеки.
Посадовець не назвав дати, коли це станеться, але запевнив, що "зовсім скоро".
Гарантії безпеки для України: чого вже вдалося досягти
- Першим двосторонню угоду з Києвом підписав Лондон. Це сталося під час візиту Ріші Сунака до Києва 12 січня. Договір діятиме 10 років до вступу України в НАТО, його можна продовжувати. Він передбачає взаємодію країн у сфері оборони і безпеки. Лондон надаватиме Києву розвіддані, допомагатиме з кібербезпекою, військовою підготовкою тощо. Британія також зобов'язалася надати Україні військову допомогу у разі повторного наступу Росії.
- 16 лютого Зеленський спершу побував у Берліні, де разом із Шольцем підписав угоду про гарантії безпеки. У ній, зокрема, Німеччина пообіцяла надавати непохитну підтримку Україні стільки, скільки буде потрібно для відновлення її територіальної цілісності у межах міжнародно визнаних кордонів.
- Того ж дня президент навідався до Парижу. Там він підписав таку саму угоду з Макроном. У 2024 році Україна отримає до 3 мільярдів євро додаткової допомоги. Які ще зобов'язання взяла на себе Франція, читайте тут.