У ЗСУ прокоментували призначення Романа Гладкого начальником штабу Сил безпілотних систем

31 серпня 2024, 09:00
Читать новость на русском

Джерело:

Генштаб ЗСУ

Генштаб ЗСУ опублікував офіційну заяву щодо призначення начальника штабу Командування Сил безпілотних систем. У штабі заявили, що Роман Гладкий підходить на цю посаду.

Активісти та волонтери виступили проти призначення Гладкого, тож Генштаб вирішив прокоментувати, чому його обрали на посаду начальника СБС.

Дивіться також Герой України, який очолив Повітряні сили: що відомо про генерала Анатолія Кривоножка

Коментар Генштабу щодо призначення Гладкого

У Генштабі сказали, що Роман Гладкий є капітаном 1-го рангу, офіцером "з багаторічним досвідом служби у ЗСУ та має відповідну військову освіту".

У пресслужбі повідомили, що у 2020 – 2023 роках він обіймав посади заступника начальника Об'єднаного штабу Командування Об'єднаних сил і заступника Командувача Об'єднаних сил ЗСУ.

Проходив спеціалізовану підготовку в Канаді, а з початком широкомасштабної агресії виконував завдання на різних важливих напрямках,
– додали у Генштабі.ідомстві також зазначили, що Сили безпілотних систем, як окремий рід військ, перебувають у стані формування та розвитку.

Цей процес потребує розуміння, терпіння та іноді тиші. Закликаємо громадян і засоби масової інформації перед поширенням будь-якої інформації перевіряти її правдивість,
– заявили військові.

За що критикують Гладкого: головне

  • До окупації Севастополя росіянами Роман Гладкий проживав у Криму. Коли туди вдерлися росіяни, він одразу виїхав на підконтрольну Україні територію, однак у Криму залишилася його сім'я. ЗМІ повідомляли, що його дружина має російське громадянство, а донька у 2016 році виступила на змаганнях з плавання за Центральний спортивний клуб армії Росії.
  • У 2018 році журналісти ТСН опублікували сюжет про те, що Гладкого нібито намагалися завербувати російські спецслужби. Тоді його усунули з посади начальника штабу, а згодом звільнили з посади через "неналежне виконання ним службових обов'язків". Розслідування щодо Гладкого залишилося військовою таємницею. Однак у Міноборони запевняють, що будь-як інші причини звільнення військового "не відповідають дійсності", зокрема закиди у держзраді.