Активісти та волонтери виступили проти призначення Гладкого, тож Генштаб вирішив прокоментувати, чому його обрали на посаду начальника СБС.

Дивіться також Герой України, який очолив Повітряні сили: що відомо про генерала Анатолія Кривоножка

Коментар Генштабу щодо призначення Гладкого

У Генштабі сказали, що Роман Гладкий є капітаном 1-го рангу, офіцером "з багаторічним досвідом служби у ЗСУ та має відповідну військову освіту".

У пресслужбі повідомили, що у 2020 – 2023 роках він обіймав посади заступника начальника Об'єднаного штабу Командування Об'єднаних сил і заступника Командувача Об'єднаних сил ЗСУ.

Проходив спеціалізовану підготовку в Канаді, а з початком широкомасштабної агресії виконував завдання на різних важливих напрямках,
– додали у Генштабі.ідомстві також зазначили, що Сили безпілотних систем, як окремий рід військ, перебувають у стані формування та розвитку.

Цей процес потребує розуміння, терпіння та іноді тиші. Закликаємо громадян і засоби масової інформації перед поширенням будь-якої інформації перевіряти її правдивість,
– заявили військові.

За що критикують Гладкого: головне

  • До окупації Севастополя росіянами Роман Гладкий проживав у Криму. Коли туди вдерлися росіяни, він одразу виїхав на підконтрольну Україні територію, однак у Криму залишилася його сім'я. ЗМІ повідомляли, що його дружина має російське громадянство, а донька у 2016 році виступила на змаганнях з плавання за Центральний спортивний клуб армії Росії.
  • У 2018 році журналісти ТСН опублікували сюжет про те, що Гладкого нібито намагалися завербувати російські спецслужби. Тоді його усунули з посади начальника штабу, а згодом звільнили з посади через "неналежне виконання ним службових обов'язків". Розслідування щодо Гладкого залишилося військовою таємницею. Однак у Міноборони запевняють, що будь-як інші причини звільнення військового "не відповідають дійсності", зокрема закиди у держзраді.