Вже офіційно: міністр оборони Литви вирішив піти у відставку

15 березня 2024, 20:50
Читать новость на русском

Джерело:

LRT

Вдень 15 березня прем'єр-міністрка Литви Інгріда Шимоніте отримала важливу заяву. У ній йшлося про відставку міністра національної оборони Арвідаса Анушаускаса.

Прем'єр-міністрка Литви Інгріда Шимоніте отримала прохання міністра національної оборони країни Арвідаса Анушаускаса про відставку. Про це офіційно повідомили в литовському уряді.

Дивіться також Треба начхати на Путіна: президент Литви прокоментував можливу відправку військ Заходу в Україну

Арвідас Анушаускас йде у відставку

Прем'єрка Литви отримала заяву про відставку чинного очільника оборонного відомства країни Арвідаса Анушаускаса. Цю інформацію підтверджує пресслужба уряду Литви.

Пресслужба уряду Литовської Республіки підтверджує, що сьогодні, 15 березня, прем'єр-міністрка Інгріда Шимоніте отримала прохання про відставку від міністра національної оборони Арвідаса Анушаускаса,
– йдеться у повідомленні уряду Литви.

Однак для звільнення Анушаускаса потрібне схвалення президента Литви Гітанаса Науседи. За попередньою інформацією, вони зустрінуться, аби обговорити це питання, вже цієї суботи, 16 березня.

Крім того, там додали, що всі коментарі стосовно рішень прем'єр-міністрки буде оприлюднено вже в понеділок, 18 березня. Зауважимо також, що раніше ЗМІ пов'язували таке рішення з конфліктом із Шимоніте через публічні заяви міністра оборони під час останнього візиту до США.

Ймовірно, на посаду нового міністра можуть запропонувати кандидатуру чинного глави парламентського Комітету з нацбезпеки й оборони Литви. Мовиться про Лаурінаса Кащюнаса.

Литва переміщує ППО ближче до кордонів з Росією

  • Міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас розповів про нову модель оборони на пресконференції. За його словами, країни НАТО домовилися про створення ротаційної системи, в рамках якої країни-союзники розміщуватимуть системи ППО в країнах Балтії на певний період.
  • Анушаускас не уточнив, які західні країни беруть участь у першому етапі встановлення ППО у Литві, але сказав, що до складу обладнання входять зенітно-ракетні комплекси Patriot.
  • Представник міністерства оборони повідомив журналістам, що Patriot надали європейські союзники, а не США.
  • Нагадаємо, що в останні місяці військовий Альянс зробив ряд кроків щодо зміцнення своїх систем оборони вздовж свого східного кордону, зокрема провів масштабні військові навчання у країнах Балтії та Польщі.