Міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас розповів про нову модель оборони на пресконференції. За його словами, країни НАТО домовилися про створення ротаційної системи, в рамках якої країни-союзники розміщуватимуть системи ППО в країнах Балтії на певний період.

Дивіться також Мета Путіна – не заморожений конфлікт, – Кулеба про можливість нападу Росії на країни Балтії

У Литві розмістять Patriot

Анушаускас не уточнив, які західні країни беруть участь у першому етапі встановлення ППО у Литві, але сказав, що до складу обладнання входять зенітно-ракетні комплекси Patriot.

Представник міністерства оборони повідомив журналістам, що Patriot надали європейські союзники, а не США.

Очікується, що цей принцип не буде разовим на кілька місяців, а охопить усі наші календарні місяці й значно збільшить наші можливості протиповітряної оборони,
– сказав Анушаускас.

Видання Newsweek зазначило, що декілька європейських країн висловили стурбованість тим, що війна Росії проти України може зрештою призвести до ще більшого конфлікту між Москвою та НАТО.

НАТО посилює оборону східного кордону

  • В останні місяці військовий Альянс зробив ряд кроків щодо зміцнення своїх систем оборони вздовж свого східного кордону, зокрема провів масштабні військові навчання у країнах Балтії та Польщі.
  • Литва, Латвія та Естонія були одними з найгучніших членів НАТО, які закликали західний блок підготуватися до наступу Росії в регіоні.
  • Служба зовнішньої розвідки Естонії, зокрема, заявила, що Росія готується до війни проти країн НАТО впродовж наступних десяти років. Зокрема в регіоні Балтійського моря.