Головні новини 5 квітня: справа Бубенчика, Савченко та поліграф, президенство Вакарчука

6 квітня 2018, 08:15
Читать новость на русском

Різні департаменти ГПУ не мають спільного бачення розвитку справи проти активіста Івана Бубенчика. Генпрокурор замінює групу прокурорів, це рішення оскаржує інший прокурор. У той час Надія Савченко так і не наважилася пройти поліграф. А Святослав Вакарчук розповів деталі про свою політичну кар’єру. Такими були головні новини в Україна та світі 5 квітня.

Дата закінчення АТО

Президент України Петро Порошенко заявив, що антитерористична операція на Донбасі закінчиться у травні.

Дата закінчення АТО буде в травні. Ми переходимо до іншого формату оборони країни відповідно до прийнятого закону (про реінтеграцію Донбасу – ред.). Ми запроваджуємо нові більш ефективні заходи із застосування збройних сил,
– сказав він.

Читайте також: Полторак вказав на відмінність війни на Донбасі від російської війни у Чечні

При цьому Російська Федерація не планує відмовлятися від продовження збройного конфлікту на Донбасі, який згодом може перерости у повномасштабну агресію Кремля. Про це заявив міністр оборони України Степан Полторак.

Та й у Путіна признали, що "Росія присутня на Донбасі".

Справа Бубенчика та розбірки прокурорів

Генеральний прокурор Юрій Луценко змінив групу прокурорів у справі активіста Майдану Івана Бубенчика. Після цього заступниця генпрокурора Анжела Стрижевська, яка і була призначена старшим прокурором у справі Бубенчика, заявила, що відкликає клопотання про тримання його під вартою. Згодом вона пояснила своє рішення.

Натомість начальник департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк заявив, що буде оскаржувати рішення про заміну групи прокурорів, оскільки воно є втручанням у роботу слідчих.

Читайте також: Єдиний позитивний імпульс у справі з Бубенчиком

При цьому у Департаменті спеціальних розслідувань ГПУ повідомили підозрюваному Івану Бубенчику про заміну раніше повідомленої підозри. Тепер його підозрюють у посягання на життя правоохоронця та незаконному поводженні зі зброєю.

До слова, адвокат Івана Бубенчика – Ігор Коржук – стверджує, що не чув заяв свого підзахисного про вбивства бійців "Беркуту".

Савченко та поліграф

5 квітня Надія Савченко мала пройти судову психологічну експертизу з використанням поліграфу. Однак в останній момент вона відмовилася від проходження експертизи.

В СБУ вже відреагували на таке її рішення, назвавши його "виключно спробою введення в оману українського суспільства і представників ЗМІ у нібито зацікавленості Савченко у встановленні істини в цій справі".

Читайте також: Справа про "рюкзаки Авакова": розслідування завершено

Суд над Януковичем

5 квітня відбулося чергове засідання у справі про держзраду Віктора Януковича. Без скандалу не обійшлося. Цього разу прямо у залі суду посперечалися адвокат та прокурор. Настільки, що суддя був змушений оголосити перерву, щоб обоє "заспокоїлися".

Читайте також: Адвокат Януковича розповів, де зараз живуть Азаров та Захарченко

Засідання суду продовжиться вже наступного тижня.

Пожежна небезпека в громадських місцях

Служба безпеки України виявила в низці об’єктів соціальної, енергетичної, транспортної та житлової сфери в Україні порушення норм безпеки, зокрема, використання неякісного кабелю – такого, як був у згорілому одеському таборі "Вікторія". Про це йдеться у листі голови СБУ Василя Грицака до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, який є в розпорядженні 24 Каналу.

Читайте також: "Нахабний" водій таксі у Києві влаштував серйозну аварію: фото

У документі йдеться, що деякі виробники кабельної продукції реалізували протиправну схему з виробництва вогнестійкого кабелю, який не відповідає встановленим державним стандартам.

З переліком об’єктів, де виявили порушення норм пожежної безпеки, можна ознайомитися за посиланням.

Вакарчук і політика

Лідер гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук заявив, що його присутність у рейтингах на посаду Президента України – це вина політиків і політтехнологів, які чомусь вирішили його туди включити.

Він зізнався, що дуже пишається тим, що прожив свої сорок два роки так, що його можуть навіть потенційно включити у президентські рейтинги.

Я жив своє життя достойно і чесно. Я чесно заробляв гроші. Я ніколи не прагнув влади. Ви знаєте, що у мене був рік, коли я був депутатом Верховної Ради. Я був першою людиною в історії української влади, яка добровільно від неї відмовилася. Влада мене не цікавить! Але запитайте політиків, чому ми змушені говорити сьогодні про таких людей, як я, не як про музикантів на сцені, не як про людей, які займаються творчістю. Чому про таких людей говорять, як про тих, які повинні йти і виправляти ті помилки політиків, які вони наробили за ці 26 років!
– наголосив Вакарчук.