Про це у коментарі виданню "Громадське" розповів начальник департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк.

Зазначимо, що 5 квітня заступниця генпрокурора Анжела Стрижевська, яка була призначена старшим прокурором у справі Бубенчика, заявила, що відкликає клопотання про тримання його під вартою.

Рішення генерального прокурора про зміну групи прокурорів у цій справі є безпідставним, оскільки не ґрунтується на вимогах КПК щодо зміни групи прокурорів (стаття 37, згідно з якою зміна прокурорів можлива виключно у зв‘язку з неефективним досудовим розслідуванням),
– заявив Горбатюк.

Читайте також: Докази були непереконливі, – Стрижевська пояснила, чому вирішила змінити підозру Бубенчику

"Для того, щоб прийняти таке рішення – потрібно вивчити таку справу і повідомити, в чому була неефективність. Натомість справу ніхто не вивчав. Нарад на час прийняття рішення з прокурорами у справі ніхто не проводив. Відповідно, жодного законного обґрунтування прийняття такого рішення не було", – додав начальник департаменту спецрозслідувань ГПУ.

Горбатюк також зазначив, що рішення про відкликання клопотання про запобіжний захід і зміну підозри Бубенчику не узгоджувалось зі слідчим та прокурором у справі, який наполягає на своїй позиції, що у справі зібрано достатньо доказів для винесення саме такої підозри.

Зазначимо, що у четвер, 5 квітня, о 17:00 Бубенчику мають вручити нове повідомлення про підозру у скоєнні злочину.

Додамо, що на питання, чи фігурує Луценко у справі Майдану, Горбатюк відповів: "Під питанням взагалі можливість прийняття процесуальних рішень Луценком у кримінальних справах про злочини під час Майдану, адже в них він фігурує фактично як свідок".

Нагадаємо, активіста Майдану Івана Бубенчика затримали 3 квітня на Львівщині. Того ж дня працівники ГПУ оголосили Бубенчику про підозру у вбивстві двох "беркутівців" під час Революції Гідності.

Хто такий Іван Бубенчик? Він був активістом 9-ї сотні Самооборони Майдану, з якої пізніше вийшов. Бубенчик також воював на Донбасі у складі батальйону "Дніпро" МВС України. У фільмі "Злам" Бубенчик заявив, що під час подій Майдану 20 лютого 2014 року стріляв у силовиків з консерваторії. За словами активіста, таким чином він сподівався змусити підрозділи "Беркуту" та Внутрішніх військ відступити з площі. Після виходу фільму ГПУ допитала Бубенчика як свідка, а також провела обшук у його помешканні.