Головні новини 8 жовтня: екс-чоловіка Подкопаєвої арештували і вбивство журналістки у Болгарії
Екс-чоловіка української гімнастки Лілії Подкопаєвої, Тимофія Нагорного, арештували за підозрою у держзраді. Радари повертаються на українські дороги: відомо, де ними вимірюватимуть швидкість автівок. У Болгарії жорстоко вбили журналістку-розслідувачку: з'явились перші подробиці. Такими були головні новини понеділка, 8 жовтня, в Україні та світі.
Тимофія Нагорного підозрюють у держзраді
Читайте також: Медведчук подав до суду на 24 канал та на депутата від БПП: відома причина
Українського бізнесмена Тимофія Нагорного, який раніше був одружений із відомою гімнасткою Лілією Подкопаєвою, арештували за підозрою у держзраді. 4 жовтня суд обрав Нагорному запобіжний захід.
Отримав підтвердження, що декілька днів тому Служба безпеки України арештувала Тимофія Нагорного, його звинувачують за статтею Кримінального кодексу України "Державна зрада". Згодом Печерський районний суд змінив кваліфікацію, на заміну тримання під вартою з можливістю внести заставу у розмірі 528 тисяч 600 гривень,
– написав друг Нагорного Роман Реведжук.
За словами Реведжука, в СБУ подали апеляцію, тому суд має відбутися 10 жовтня.
Товариш бізнесмена також повідомив, що, за його даними, Нагорного арештували за фактом спілкування з російським бізнесменом Алєксєєм Дашутіним. Нібито є зафіксована розмова, в якій поставлені під сумнів національні інтереси України.
Проте Реведжук вважає, що Нагорного підставили. Мовляв, бізнесмен – великий патріот та у нього є президентські амбіції.
Читайте також: Трамп може зустрітися з Путіним: про що говоритимуть
"Що я думаю з цього приводу: Нагорний критикував владу – це нормально, при чому від слова абсолютно. Живемо у демократичній країні, де передує свобода слова. Хто хоче, той критикує, хто хоче, той хвалить. Якщо пройтися поміж натовпом, то інколи таке почуєш, що й на голову не налазить, хоч дві державні зради став. Натомість Тимофій робив це непублічно, а інколи у приватних бесідах. У мене глибокі сумніви, що у намірах Тимофія могла бути державна зрада. Враховуючи його політичні амбіції, відповідно критика могла бути, могла бути контраверсійною. Я схиляюся до думки, що це чиясь класична підстава", – наголосив товариш бізнесмена.
Своєю чергою, у Службі безпеки України підтвердили арешт Нагорного.
СБУ підтверджує, що у рамках розпочатого кримінального провадження затримала громадянина України Нагорного Тимофія Олександровича.
Слідчий відділ Головного управління СБУ у Києві та області здійснює досудове слідство у кримінальному провадженні за ознаками державної зради та шахрайства,
– повідомила речниця СБУ Олена Гітлянська.
Хто такий Тимофій Нагорний?Український бізнесмен родом з Макіївки, меценат, організатор численних заходів, громадський діяч, продюсер, президент "Фонду волонтерів України", директор міжнародної компанії "Спорт-сервіс".
Нагорний як продюсер співпрацював з багатьма українськими артистами: Тіною Кароль, Ані Лорак, Анастасією Петрик, Ренате Штіфель, Мікою Ньютон, Олексієм Кузнєцовим, Віталієм Козловським та іншими. Допомагав українським олімпійським чемпіонам і спортсменам. Так, Нагорний допоміг успіху донецького спортсмена Дмитра Халаджі, який здобув світову популярність.
Нагорний був одружений із українською гімнасткою Лілією Подкопаєвою. Вони мають двох спільних дітей.
TruCAM на українських дорогах
З 8 жовтня українська патрульна поліція повернеться до практики вимірювання швидкості транспортних засобів за допомогою пристроїв TruCam. Правоохоронці опублікували перелік доріг, на яких працюватимуть радари.
Читайте також: Скандал із угорськими паспортами: висланий Будапештом дипломат повернувся в Україну
Наразі патрульна поліція має понад 25 пристроїв TruCam. У майбутньому кількість радарів на дорогах України планують суттєво збільшити.
Патрульна поліція використовуватиме TruCam лише у випадку розміщення дорожніх знаків, що повідомляють про фото- чи відеофіксацію порушень. Прилад використовуватимуть в ручному режимі або він стоятиме на тринозі. У місцях контролю швидкісного режиму перебуватимуть автомобілі поліції з увімкненими маячками синього кольору.
Перелік доріг, на яких використовуватимуть TruCam
За тиждень за перевищення швидкості почнуть штрафувати. За порушення передбачені такі суми штрафів:
- за перевищення дозволеної швидкості на 20-50 км/год – 255 грн;
- за перевищення дозволеної швидкості на понад 50 км/год – 510 грн.
Що таке TruCam?Це лазерний портативний пристрій вимірювання швидкості автомобілів, який вироблено в США. Прилад може вимірювати швидкість на відстані до 1200 метрів. TruCam особливий тим, що він обладнаний спеціальною системою шифрування даних. Це означає, що зовнішнє втручання в дані є неможливим – інспектор не може самостійно змінити чи видалити дані, записані на пристрій. Крім того, пристрій містить спеціальний лічильник зафіксованих правопорушень. Тож можна буде легко перевірити, чи всі правопорушники були притягнуті до відповідальності. Пристрої TruCam з’явилися на озброєнні патрульної поліції кілька років тому, проте тоді не мали належної сертифікації.
Жорстоке вбивство журналістки-розслідувачки у Болгарії
У болгарському місті Русе жорстоко вбили адміністративного директора та ведучу регіонального каналу TVN Вікторію Марінову. Журналістка розслідувала фінансовані ЄС проекти вартістю у сотні мільйонів болгарських левів, на яких заробляли кошти консалтингові фірми.
Читайте також: Не УПЦ МП: у Мінкульті назвали власника Києво-Печерської та Почаївської лавр
Заступник голови місцевої поліції Іліан Єнчев повідомив, що тіло 30-річної жінки знайшов місцевий житель у зеленій зоні поблизу Дунаю. Речі вбитої журналістки були за кілька метрів від тіла, її припаркований автомобіль теж стояв неподалік. Правоохоронці розглядають декілька версій щодо причин злочину, одна із них – професійна діяльність журналістки.
Робота не зупиняється ні на мить. У нас достатньо спеціалістів. Скоро зможемо надати більше інформації про особу вбивці,
– повідомив районний прокурор Русе Георгій Георгієв.
Відомо, що болгарську журналістку Вікторію Марінову сильно вдарили по голові, а потім задушили. Також на місці злочину не було деяких предметів її одягу.
Останнім розслідуванням Вікторії Марінової став так званий GPGate – скандал навколо розкрадання коштів з фондів Європейського союзу. Зокрема, журналістка розслідувала фінансовані ЄС проекти будівництва об'єктів інфраструктури, на яких заробляли кошти консалтингові фірми.
До шахрайств може мати стосунок найвище керівництво держави, включно з прем'єром Бойко Борисовим. У розслідуванні також згадуються прізвища російських девелоперів, які отримали болгарські паспорта і є партнерами російського екс-сенатора і колишнього віце-президента "Лукойлу" Раліфа Сафіна.
Читайте також: Шпигунський скандал в Нідерландах: в Міноборони РФ провели нараду і знайшли винних
В "Лукойл" наразі не дають коментарів з цього приводу.
Дивіться відео: у Болгарії вбили журналістку-розслідувачку
До слова, представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір заявив, що влада Болгарії повинна оперативно знайти та притягнути до відповідальності причетних до вбивства журналістки Вікторії Марінової, а також чітко визначити, чи був пов'язаним напад з її роботою.
Мене шокувало жахливе вбивство журналістки Вікторії Марінової у Болгарії, яка займалася розслідуваннями. Я буду уважно стежити за відкритим владою розслідуванням,
– мовиться у його заяві.
Хто така Вікторія Марінова?Це жорстоко вбита болгарська журналістка. Упродовж багатьох років вона вела на місцевому приватному телеканалі TVN шоу про стиль життя, також була членом керівництва каналу. Кілька місяців тому вона стала вести програму журналістських розслідувань "Детектор". Останній випуск програми було присвячено розслідуванню ймовірної корупції з участю приватних компаній, які нецільовим чином витрачали фінансування від Європейського союзу.
Оголосили лауреатів Нобелівської премії з економіки
Нобелівську премію-2018 з економіки отримали американські науковці Вільям Нордхаус і Пол Ромер. У понеділок, 8 жовтня, Нобелівський комітет при Шведській академії офіційно оголосив ім'я лауреатів.
Нордхауса удостоєно премії за інтеграцію змін клімату в довготривалий макроекономічний аналіз, натомість Ромер отримав нагороду за інтеграцію технологічних інновацій в довготерміновий макроекономічний аналіз.
Більше про дослідження науковців читайте на сайті 24 каналу.