Про це повідомила речниця Міністерства закордонних справ Мар'яна Беца, пише "Укріфнорм".

Читайте також: "На їхніх годинниках – час Угорщини": американське видання розповіло про життя у Берегові

Вона зазначила, що угорський консул також виїхав з України 6 жовтня.

Наш дипломат виїхав з Угорщини, як це було і передбачено, протягом 72 годин, він уже в Україні,
– уточнила Беца.

У відомстві наголошують, що відповідь угорської сторони є неадекватною і непропорційною, оскільки з Угорщини був висланий дипломат посольства, який виконував консульські функції.

"Ми з посольства нікого не висилали. Ми вислали з консульської установи у Береговому конкретну консульську особу, яка порушила законодавство України і Віденську конвенцію про консульські зносини, а з нашого боку під удар потрапила людина, еквівалентна за посадою, але не за статусом", –сказала Беца.

Нагадаємо, 4 жовтня Україна оголосила консула Угорщини в Берегові Закарпатської області "персоною нон ґрата" (небажаною особою) та наголосила, що той повинен покинути територію України протягом 72 годин. У відповідь на це офіційний Будапешт, зі свого боку, заявив про вислання українського консула.

У чому суть "паспортного скандалу"?У вересні 2018 року стало відомо, що на Закарпатті українцям видають угорські паспорти. Це викликало гучний дипломатичний скандал. Однак згодом у ЗМІ з'явилась інформація, що у Берегові українцям насправді не видавали угорських паспортів, а на відео зафіксовано лише один із етапів для отримання громадянства Угорщини. Голова МЗС України Павло Клімкін зазначив, що проблема скандалу з видачею угорських паспортів у Береговому полягає не тільки в самому факті видання документів, а й у вимогах приховати це від української влади.