Про це йдеться у матеріалі The New York Times.

Читайте також: Угорщина діє так, ніби Закарпаття – її територія, – МЗС України

Так, журналіст Ендрю Хіггінс описує ситуацію із відвідинами Берегова угорською державною оперою. Зазначається, що подія відбувались місяць тому, а дійство відвідали три тисячі осіб. На початку патріотичної угорської опери грали гімни двох країн.

Аудиторія, яка зібралася в українському місті Берегове на відкритому амфітеатрі, під час українського гімну стояла безглуздо. Гучно співали під час гімну Угорщини, чужої країни,
– розповідає він.

Видання зазначає, що така ситуація ілюструє складність ситуації не лише на східному кордоні України, але й на західному.

"Лідер Угорщини Віктор Орбан вдало використовує експлуатацію націоналістичних імпульсів, щоб "закріпити його все більш автократичне правління", – йдеться у матеріалі.

За словами американського журналіста, жителі Берегова не володіють державною мовою та цілком орієнтуються на Угорщину:

Місто Берегове, як і слухачі опери, складається переважно з етнічних угорців, які в основному говорять угорською, а не українською мовою. Багато з них взагалі не говорять державною та встановлюють свої годинники за часом в Угорщині, а не орієнтуючись на Україну,
— повідомляє автор.

При цьому видання наголошує, що уряд Орбана визнає нинішні кордони Угорщини та не має наміру намагатися захопити втрачені землі та перебудовувати "Велику Угорщину", що включає території в Румунії, Сербії, Словаччині та Україні.

Угорщина Берегове
Учні угорської мовної школи у Берегові/ Джерело: nytimes.com
Угорщина Берегове
У місцевій церкві служба ведеться угорською мовою/Джерело: nytimes.com


Перед виступом угорської національної опери не співали гімну України/ Джерело:
nytimes.com

Нагадаємо, нещодавно розгорівся гучний скандал скандал через видачу українцям роздають угорських паспортів на Закарпатті. У мережі з'явилось відео, як в угорському консульстві у місті Берегово місцеві отримують громадянство сусідньої держави та присягають на вірність їй. Прокуратура Закарпатської області відкрила кримінальне провадження за фактом видачі українцям у Берегово угорських паспортів за статтею про державну зраду.

Також 4 жовтня Україна оголосила консула Угорщини в Берегові Закарпатської області "персоною нон ґрата" (небажаною особою) та наголосила, що той повинен покинути територію України протягом 72 годин. У відповідь на це офіційний Будапешт, зі свого боку, заявив про вислання українського консула.