Про це повідомив голова МЗС Угорщини Петер Сійярто на прес-конференції, пише HVG.hu.

Читайте також: Консул у Береговому нічого поганого не зробив, – глава МЗС Угорщини відзначився новою заявою

Сійярто заявив, що проінформував про свої рішення посла України у Будапешті. Так, в українського консула є 72 години для того, щоб залишити Угорщину у якості "пропорційної відповіді".

Україна продовжує загострювати конфлікт,
– заявив Сійярто

24 канал писав, що консул Угорщини в Берегові Закарпатської області оголошений "персоною нон ґрата" (небажаною особою) і повинен покинути територію України протягом 72 годин. Про це йдеться в ноті, яку Міністерство закордонних справ України передало угорському послу Ерно Кешкеню.

Нагадаємо, скандал розгорівся після того, як стало відомо, що на Закарпатті українцям роздають угорські паспорти. У мережі з'явилось відео, як в угорському консульстві у місті Берегово місцеві отримують громадянство сусідньої держави та присягають на вірність їй. Згодом у ЗМІ з'явилась інформація, що у Берегові українцям насправді не видавали угорських паспортів, а на відео зафіксовано лише один із етапів для отримання громадянства Угорщини.

Прокуратура Закарпатської області відкрила кримінальне провадження за фактом видачі українцям у Берегово угорських паспортів за статтею про державну зраду.

Що таке "персона нон ґрата"?Дипломатичний термін, який означає іноземну особу, якій відмовляють в надані агреману (попередній дозвіл на отримання посади посла в приймаючій країні), або ж дипломатичного представника, якого уряд країни перебування оголосили небажаним. Така особа повинна покинути територію приймаючої країни, у випадку ж, якщо вона залишиться, то втрачає всі дипломатичні привілеї (зокрема, імунітет від кримінального переслідування).