Глава МЗС України Павло Клімкін наголосив, якщо Угорщина не відкличе консула добровільно, то Україна буде змушена його видворити.

Читайте також: Подвійне громадянство в Україні: Клімкін окреслив суть проблеми

3 жовтня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто провів переговори з главою МЗС Росії Сергієм Лавровим, інформує "Інтерфакс-Україна".

За підсумками цих переговорів Сіярто заявив, що у разі видворення угорського консула з України Угорщина вчинить аналогічно з українським консулом.

У мене немає причини відкликати консула з Берегова. Якщо міністерство України ухвалить рішення або хтось у Києві прийме рішення про те, що нашого консула треба видворити, тоді я одразу ж невідкладно видворю з Угорщини і консула України, одразу,
– наголосив Сіярто.

Головний дипломат Угорщини досі переконаний, що консул у Береговому "нічого поганого не зробив".

"Консул Угорщини у Береговому нічого поганого не зробив, це не є порушенням ані угорського законодавства, ані українського, ані міжнародного законодавства", – зазначив очільник угорського МЗС.

Нагадаємо, скандал розгорівся після того, як стало відомо, що на Закарпатті українцям роздають угорські паспорти. У мережі з'явилось відео, як в угорському консульстві у місті Берегово місцеві отримують громадянство сусідньої держави та присягають на вірність їй.

Згодом у ЗМІ з'явилась інформація, що у Берегові українцям насправді не видавали угорських паспортів, а на відео зафіксовано лише один із етапів для отримання громадянства Угорщини.

Прокуратура Закарпатської області відкрила кримінальне провадження за фактом видачі українцям у Берегово угорських паспортів за статтею про державну зраду.