На цьому глава українського МЗС наголосив, опублікувавши відповідне відео ввечері 1 жовтня у своєму Facebook.

Читайте також: Скандал з угорськими паспортами на Закарпатті: реакція Порошенка

Клімкін згадав про переговори з главою МЗС Угорщини, які не увінчались успіхом.

Я запропонував угорському міністру закордонних справ відкликати цього консула (консула Угорщини у Берегово, – ред.). Якщо це не буде зроблено цього тижня, надішлемо відповідну ноту угорській стороні про його висилку,
– наголосив український міністр.

Він також наголосив, що з цієї ситуації неабияк скористається Росія – для дестабілізації ситуації в Україні в цілому та загалом на Закарпатті.

"Застерігаю всіх від "наїздів" – вибачте за недипломатичну мову – чи цькування угорців Закарпаття. Навпаки – маємо допомогти нашій угорській громаді, діяти дуже послідовно та ініціативно. А з Угорщиною будемо діяти ввічливо, але дуже жорстко і послідовно", – запевнив глава дипвідомства.

Павло Клімкін визнав, що є десятки тисяч українців, які мають, крім українського, ще другий паспорт.

Дивіться відео звернення глави МЗС України Павла Клімкіна:

Раніше 1 жовтня у МЗС Угорщини заявили, що Будапешт за жодних обставин не відкликатиме своїх консулів з Генерального консульства у Берегові, "незалежно від того, що вимагають українці".

Нагадаємо, скандал розгорівся після того, як стало відомо, що на Закарпатті українцям роздають угорські паспорти. У мережі з'явилось відео, як в угорському консульстві у місті Берегово місцеві отримують громадянство сусідньої держави та присягають на вірність їй. Згодом у ЗМІ з'явилась інформація, що у Берегові українцям насправді не видавали угорських паспортів, а на відео зафіксовано лише один із етапів для отримання громадянства Угорщини.

Прокуратура Закарпатської області відкрила кримінальне провадження за фактом видачі українцям у Берегово угорських паспортів за статтею про державну зраду.