Головні новини 9 жовтня: вибухи на складах з боєприпасами біля Ічні та провал Росії у ПАРЄ
На Чернігівщині біля селища Дружба Ічнянського району в ніч на 9 жовтня на території 6 арсеналу Міноборони почалась пожежа та вибухи. Парламентська асамблея Ради Європи відмовилася голосувати за зняття санкцій з Росії. Незаконно засуджений в окупованому Криму український активіст Володимир Балух припинив голодування. Такими були головні новини вівторка, 9 жовтня, в Україні та світі.
Вибух на арсеналі поблизу Ічні
На Чернігівщині біля селища Дружба Ічнянського району в ніч на 9 жовтня на території 6 арсеналу Міноборони вибухнули склади з боєприпасами.
Читайте також: Вибух на військових складах поблизу Ічні: що там сталось і хто у тому винен.
Ці склади – це 6-й арсенал Командування сил підтримки Збройних Сил України. Через вибухи у сховищі реактивних снарядів "Град" 122 мм спалахнув вогонь. У Міноборони повідомили, що пожежа охопила 10% технічної території 6-го арсеналу.
Дивіться відео про вибухи на військових складах біля Ічні:
О другій половині дня Генштаб повідомив про зменшення інтенсивності вибухів на арсеналі під Ічнею на Чернігівщині, що дозволяє розпочати гасіння пожежі.
За фактами вибухів військова прокуратура Центрального регіону розпочала кримінальне провадження. Його відкрили за статтею "Недбале ставлення військової службової особи до служби, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, вчинене в умовах особливого періоду, крім воєнного стану" Кримінального кодексу. Стаття передбачає позбавлення волі на термін від 5 до 7 років.
Надвечір ситуацію із вибухом боєприпасів вперше прокоментував Президент України Петро Порошенко.
Я не хочу зараз намагатися влаштувати покарання заради піару. Але нікого з хапуг, з тих, хто своєю недбалістю допустив це, відновлено не буде. Має бути проведено перевірки всіх, хто забезпечував охорону частини в ніч, коли сталися вибухи,
– заявив український лідер.
Народний депутат України з фракції "Народний фронт" Антон Геращенко розповів, що на військових складах біля Ічні Чернігівської області вибухає стратегічний запас дефіцитних боєприпасів – їх Україні не виробляють.
Читайте також: "Це дуже страшно": очевидці розповіли подробиці вибухів на складах в Ічні (фото, відео)
"Трагедія в тому, що Україна вкотре втратить боєприпаси, стратегічний запас, який коштує сотні мільйонів доларів, і який в Україні не виробляють. Там зараз вибухають дефіцитні снаряди для 122-міліметрових гаубиць, снаряди для реактивних систем "Град" – це те, що в Україні не виробляється", – сказав народний обранець.
Натомість у Міноборони запевнили, що найбільш важливі та дефіцитні боєприпаси із арсеналу під Ічнею встигли вивезти ще до вибухів та пожежі 9 жовтня.
Військові склади в Україні впродовж останніх років вибухають далеко не вперше. З початку війни – це вже вшосте. Найгучніші із них за останній рік сталися у Калинівці та Балаклії.
Найбільші вибухи на військових складах в Україні: з початку війни це вже вшосте
Внаслідок вибухів на складах в Ічні більше 60 людей звернулись до лікарні із скаргами на погане самопочуття. Більше 12 тисяч осіб вже евакуйовані. При тому, що всього у 14 селах в районі арсеналу проживає більше 18 тисяч осіб, яких потрібно евакуювати.
Евакуйовані населені пункти охороняють правоохорнці, аби уникнути мародерства.
У Міноборони важають, що найімовірнішою причиною вибухів на арсеналі поблизу Ічні на Чернігівщині є диверсія. Натомість СБУ розглядає три версії причин пожежі та подальших вибухів боєприпасів.
Основна з них – вчинення диверсії з проникненням на територію складів диверсійної групи, друга – порушення правил пожежної безпеки чи зберігання боєприпасів і третя – навмисний підпал чи підрив з метою приховування нестачі бойових припасів,
– переконують у СБУ.
Дивіться також: Як і куди евакуйовують людей після вибухів у Ічні: ексклюзивний фоторепортаж
Балух припинив голодування
Незаконно засуджений в окупованому Криму український активіст Володимир Балух вирішив припинити голодування. Станом на 9 жовтня бранець Кремля голодував 205 днів.
Використавши останній шанс знайти в каральній системі окупанта хоча б щілину, де б горіли паростки здорового глузду або натяк на честь, я вирішив припинити режим голодування,
– написав Балух у своєму зверненні.
Політв’язень також звернувся із проханням, щоб у разі смерті його тіло вивезли з території окупованого Криму.
У чому звинуватили Володимира Балуха?8 грудня 2016 року в окупованому Криму українського активіста Володимира Балуха затримала ФСБ Росії. Усе тому, що після анексії півострова Балух на своєму будинку в селі Серебрянка вивісив український прапор та табличку "вулиця Героїв Небесної сотні", а також відмовився від російського паспорта.
Окупаційна влада Криму звинуватила Балуха у зберіганні набоїв та вибухівки, які нібито виявили у нього під час одного з обшуків. Чоловік неодноразово наполягав, що боєприпаси йому підкинули, щоб помститись за проукраїнську позицію. 16 січня 2018 року Балуха засудили до 3 років і 7 місяців ув'язнення у колонії-поселенні, а потім ще збільшили цей термін. У березні політв’язень оголосив безстрокове голодування. А 2 жовтня суд на місяць зменшив термін ув'язнення Балуху.
Натомість російські ЗМІ продовжують поширювати фейки про харчування Олега Сенцова у колонії. Так, у Федеральній службі виконання покарань РФ заявили, що з часу припинення голодування – тобто від 6 жовтня – український режисер поправився майже на 2 кілограми. Таку вагу політв'язень начебто набрав за 3 дні.
Читайте також: Читайте також: Помер колишній нардеп від "Батьківщини" Роман Забзалюк
Росія не повернеться в ПАРЄ
Парламентська асамблея Ради Європи відмовилася голосувати за зміну санкційних правил щодо Росії і відклала вирішення цього питання на наступний рік. Це означає, що Росія не поновить своєї участі в організації до кінця 2018 року.
Я почула дуже емоційні аргументи, навіть гнів (щодо спроби "прощення" Росії. – 24 канал). Були і конструктивні аргументи. Та ми бачимо, що голосів немає. Тому я пропоную відкласти дискусію до січня, – пояснила доповідачка Петра де Суттер.
За її пропозицію проголосувало 99 депутатів, проти 79, ще 16 утрималися.
Українці у ПАРЄ співають гімн перед камерами прокремлівських телеканалів:
Після резонансу, викликаного рішенням ПАРЄ, з’явилася перша невпевнена реакція Москви – ситуацію взялись коментувати віце-спікер Держдуми Росії Петро Толстой та голова комітету Ради Федерації з міжнародних справ Костянтин Косачов.
Що таке ПАРЄ?Це один із двох головних статутних органів Ради Європи. До його складу входять представники парламентів усіх держав-членів. ПАРЄ є найстарішим в Європі органом міжпарламентської співпраці. Асамблея приймає резолюції та рекомендації на основі доповідей, що їх готують депутати. Серед важливих повноважень – вибори Генерального секретаря Ради Європи та його заступника, суддів Європейського суду з прав людини, прийняття висновків щодо кандидатур нових держав-членів, моніторинг виконання ними зобов'язань, взятих при вступі.
Вони звинуватили асамблею у "зведенні міждержавних рахунків". Її учасників російські депутати назвали "русофобами", а Раді Європи діагностували "глибоку кризу".
Дивіться також: Нам вдалося вивести з себе Генсека Ради Європи, – Геращенко про участь українців у сесії ПАРЄ
Google закриває свою соцмережу
Так, у Google дійсно була своя соцмережа Google+ – і сьогодні корпорація заявила про її закриття.
Що відомо про Google+?Соцмережа існувала з 2011 року. Загалом на її розробку витратили майже 600 мільйонів доларів, і в мережі неодноразово говорили про те, що продукт явно не виправдав витрачений ресурс. За 5 років свого існування соцмережа змогла набрати лише 395 мільйонів активних користувачів, що в рази менше, ніж добовий трафік головних гравців ринку.
Представники компанії кажуть, що причиною такого кроку є скандал через підозри у витоку даних. Однак справа може бути й у низькій популярності. Про усі деталі читайте у матеріалі.
До слова, у Google також збираються змінити і політику конфіденційності як для своїх користувачів, так і всередині компанії.
Читайте також: Смартфони Google Pixel 3 та Google Pixel 3 XL презентували офіційно: характеристики і ціна
Розробники тепер зобов'язуються дотримуватися нових правил, на зразок "не передавати або продавати дані користувачів для реклами, дослідження ринку, відстеження по електронній пошті".