Про це повідомляє ТАСС.
Дивіться також: Українці в ПАРЄ заспівали гімн перед камерами прокремлівських телеканалів: відео
Так, віце-спікер Держдуми Росії Петро Толстой заявив, що неприйняття ПАРЄ резолюції про зміну регламенту було організоване навмисно.
Після того, як були прийняті санкції проти однієї з національних делегацій, стало ясно, що відсутність в асамблеї всякого консенсусу по поточній роботі доповнюється ще й позицією низки держав: України, Великої Британії та однією з країн Прибалтики, які навмисно продовжували сьогодні дебати з метою випробувати терпіння європейських депутатів,
– сказав російський політик.
Розкритикував перенесення розгляду доповіді і голова комітету Ради Федерації з міжнародних справ Костянтин Косачов. Він вважає, що ПАРЄ і надалі перебуває в глибокій кризі.
"Не дивлячись на те, що чинний регламент ПАРЄ, як констатували незалежні міжнародні юристи, суперечить Статуту Ради Європи, для цих русофобів головне – не ПАРЄ і не Рада Європи, а можливість продовжувати зводити міждержавні рахунки", – заявив він.
Косачев також додав, що "поки асамблея залишається місцем зведення міждержавних рахунків". За словами політика,Росія не готова брати в ній участь.
Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи відмовилася голосувати за зміну санкційних правил щодо Росії і відклала вирішення цього питання на наступний рік. Це означає, що Росія не поновить своєї участі в організації до кінця 2018 року.
Раніше профільний комітет ПАРЄ запропонував повернути представникам Росії право голосу в певних ситуаціях і пом’якшити санкції. Зокрема, під час виборів нового генерального секретаря Ради Європи. Голова української делегації та віце-президент ПАРЄ Володимир Ар’єв заявив, що піде у відставку з посади у разі повернення Росії до організації.
24 квітня ПАРЄ своїм рішенням визнала, що за окупацією частин Донецької та Луганської областей стоїть Росія. Таким чином, ПАРЄ змінила формулювання резолюції, у якій констатувала окупацію непідконтрольних Україні районів Донбасу Росією та "фактичне управління" цих територій з боку РФ.
28 червня ПАРЄ схвалила резолюцію, в якій засуджуються тортури і неналежні умови утримання українських громадян-політв'язнів у Росії, а також містяться вимоги щодо звільнення українців із російських в’язниць.
Що таке ПАРЄ?Це один із двох головних статутних органів Ради Європи. До його складу входять представники парламентів усіх держав-членів. ПАРЄ є найстарішим в Європі органом міжпарламентської співпраці. Асамблея приймає резолюції та рекомендації на основі доповідей, що їх готують депутати. Серед важливих повноважень – вибори Генерального секретаря Ради Європи та його заступника, суддів Європейського суду з прав людини, прийняття висновків щодо кандидатур нових держав-членів, моніторинг виконання ними зобов'язань, взятих при вступі.