Головні новини 19 вересня: сутички між НАБУ і САП, арешт майна Омеляна та угорські паспорти
Працівники НАБУ і САП влаштували сутички на подвір'ї біля відділення Охматдиту. Солом'янський районний суд Києва арештував майно міністра інфраструктури України Володимира Омеляна. На Закарпатті українцям роздають угорські паспорти за присягу на вірність Угорщині. У Львові розпочався найбільший книжковий фестиваль країни. Такими були головні новини 19 вересня в Україні.
НАБУ і САП влаштували сутички
Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявив, що його водія побив спецназ Національного антикорупційного бюро України. За його словами, представники НАБУ намагалися забрати мікроавтобус, який належить САП.
Конфлікт виник на подвір’ї біля відділення Охматдиту, звідки, за твердженням САП, працівники НАБУ прокладали кабель для прослуховування Холодницького. Такий кабель Управління держохорони виявило 19 вересня.
Читайте також: Для прослуховування кабель не потрібен, – екс-заступник очільника СБУ про скандал між НАБУ і САП
Сам Холодницький згодом прокоментував конфлікт між САП та Антикорупційним бюро, звинувативши голову НАБУ Артема Ситника у політичних іграх.
Я думаю, це продовження кампанії. Ця людина (Ситник – 24 канал) розказувала, що САП останні три місяці шукає тільки помсту. Але останні події показали, хто помсту шукає. Не рий собі яму, в яку сам падаєш. А падаєш швидко. Я не буду миритись. Доки ми працюємо, прокурори будуть незалежними. І будуть прийматись законні рішення, а не ті, які вигідні певним політичним силам, щоб грати в політичні ігри. Як це зараз робить директор НАБУ Ситник,
– зазначив він.
Згодом у ЗМІ сповістили, що детективів НАБУ було затримано за спробу встановити прослуховування у кабінеті Холодницького. Проте в НАБУ заявили, що їхніх детективів "ніхто не затримував" і спроби встановити "жучок" не було.
Холодницький зазначив, що в середу, 19 вересня, окрім "прослушки", біля САП сталася ДТП, у якій винним є нібито спецназ НАБУ. Загалом за фактом сутичок попередньо відкриті кримінальні провадження за 4 статтями.
Читайте також: НАБУ без САП не може існувати, – експертка
Майно Омеляна арештували
Солом'янський районний суд Києва ухвалив рішення про арешт майна міністра інфраструктури України Володимира Омеляна, підозрюваного в незаконному збагаченні. Прес-секретарка суду Яна Квітченко сказала, що до суду надійшло 2 клопотання, одне з яких було задоволено повністю, а друге – частково. На уточнювальне питання, чи обидва клопотання стосувалися арешту майна Омеляна, прес-секретар суду дала ствердну відповідь.
Маю інформацію, так як і ви, з преси. Відомо, що їхній особливий інтерес прикуто до моєї 60-метрової квартири. Хочу віддати належне боротьбі з корупцією… але щодо сьогодення, це вже доходить до абсурду!
– прокоментував ситуацію сам міністр.
Володимир Омелян назвав дії стосовно звинувачень на у його бік "абсурдом" і повідомив, що ще не бачив жодних документів стосовно арешту його майна.
Дивіться також: "Вони мають особливий інтерес до квартири", – Омелян прокоментував арешт свого майна
Скандал на Закарпатті: українці присягають на вірність Угорщині, аби отримати паспорт
На Закарпатті українцям роздають угорські паспорти. Зокрема, з'явилось відео, як в угорському консульстві у Береговому місцеві отримують громадянство та присягають на вірність сусідній державі.
Присягаю, що вважаю Угорщину своєю батьківщиною. Буду вірним громадянином, захищатиму і служитиму Угорщині. Хай допоможе мені Бог,
– тричі повторюють громадяни текст клятви на тлі угорського прапора.
У Службі безпеки України заявили, що загрозливі тенденції на Закарпатті спостерігають вже давно. Однак українське законодавство не передбачає кримінальної відповідальності за подвійне громадянство.
Відреагував на ситуацію також міністр закордонних справ України Павло Клімкін. Він повідомив, що консула Угорщини у Береговому можуть вислати з України, якщо автентичність відео підтвердиться.
Читайте також: Суд залишив мера Ужгорода на посту, відхиливши клопотання прокуратури
Окрім того, голова МЗС України Павло Клімкін пообіцяв зустрітися на полях Генеральної асамблеї ООН з угорським колегою. Міністри обговорять ситуацію із видачею угорських паспортів громадянам України на Закарпатті.
Клімкін також наголосив, що у Міністерстві закордонних справ України знають про постійні випадки прихованої видачі паспортів.
Бюджет-2019: що треба знати
Верховна Рада 15 вересня отримала від уряду проект держбюджету-2019. За ним зростають доходи держбюджету, мінімальна зарплата та витрати на оборону. Зменшуються витрати на субсидії та утримання чиновників. Детальніше про усі зміни у нашій інфографіці.
У Львові стартував ювілейний 25-й Форум видавців
У Львові розпочався Форум видавців – найочікуваніша подія року для усіх книгоманів. Цьогоріч найбільший книжковий ярмарок триватиме з 19 по 23 вересня. Для того, аби ви не розгубилися серед книжкового хаосу, ми підготували перелік новинок від українських видавництв.
Окрім того, впродовж 5 днів можна буде відвідати близько тисячі культурних та освітніх заходів, а також поспілкуватися з авторами. Щоб не загубитися серед усього різноманіття – ознайомтесь з програмою Форуму.
Як і коли потрібно пити воду
Читайте також: Назвали найбільш смертоносне захворювання у світі
Про те, що необхідно вживати воду щодня, знає практично кожен. А для того, щоб вона принесла максимальну користь, необхідно знати, коли і як її слід пити.
За кількістю випитої води необхідно стежити
Організм надсилає сигнал про те, що потрібно терміново поповнити запаси води. У дітей та літніх людей цей сигнал дуже слабкий, тому потрібно стежити за кількістю випитої води потрібно стежити. Про те, коли необхідно випити склянку води і якою ця вода повинна бути, читайте на сайті 24 каналу.