Українська делегація у США зустрілася зі спікером Джонсоном: Маркарова озвучила подробиці
Українська делегація, яка перебуває в США, зустрілась зі спікером Палати представників США Майком Джонсоном. Перед цим Комітет видатків США опублікував текст бюджетного запиту, у якому мовилось й про Україну.
Пані посол України Оксана Маркарова розповіла в ефірі телемарафону, що зустріч української делегації з Майком Джонсоном була дуже теплою та дуже продуктивною, пише 24 Канал.
Дивіться також Для ініціатив республіканців існує перепона: яка нині підтримка України з боку США
Що сказала Маркарова про зустріч зі спікером Палати представників США
Оксана Маркарова розповіла, що в українську делегацію входили:
- глава Верховної Ради Руслан Стефанчук,
- міністр оборони Рустем Умєров,
- керівник ОП Андрій Єрмак,
- посол України у США.
Пані посол розповіла, що більшість часу 5 грудня вони провели в Конгресі, зустрічаючись з головами комітетів США та групою підтримки України в Сенаті США. Маркарова пояснила, що Україна наразі не там, де хотіла б бути.
Той пакет, який ми очікуємо, який буде проголосований, у якому буде суттєва допомога Україні – збройна, фінансова та гуманітарна. Його запропонувала адміністрація Байдена і він перебуває на розгляді в Сенаті та Палаті представників. До нього додалась ще одна частина. Це питання південного кордону США. Це питання, яке стосується внутрішньої політики Сполучених Штатів. Це і є зараз найбільш гаряча та обговорювана тема,
– заявила Оксана Маркарова.
За її словами, питання виділення зброї Україні вже не дискутується, адже воно має двопартійну підтримку. Окрім того, не порушується питання виділення Україні великої бюджетної допомоги.
"Дійсно активно обговорювалось, чи потрібна нам така велика бюджетна допомога, чи може її треба скоротити. На сьогодні позитивно… І цей текст ми побачили в Сенаті, що всі ці цифри не тільки не зменшені, але й деякі з них збільшені в пропозиції", – заявила Маркарова.
Проте, за її словами, цей законопроєкт не включає узгоджену позицію по кордону США. І деякі республіканці заявили, що саме тому не підтримуватимуть проєкт закону.
Пані посол пояснила, що навіть у випадку, якщо 6 грудня не проголосують за проєкт, то це технічна непідтримка і вона не стосується України.
Дивіться також Зеленський скасував свій виступ у Конгресі США: яка причина
Що цьому передувало
- Нардепка та глава фракції "Голос" Олександра Устинова написала, що комітет видатків США опублікував текст бюджетного запиту по Україні, Ізраїлю, кордону і Тайваню. Там суму для допомоги Україні збільшили. Зокрема, зросла сума на закупівлю зброї з 12 мільярдів до 13,5 (сховано начебто в виробничу базу).
- Перед цим Устинова заявила, що Сенат США 6 грудня провалить голосування за пакет допомоги Україні та Ізраїлю, адже він складається з 4 частин. Мовиться про принципову для демократів допомогу Україні, принципову для республіканців підтримку Ізраїлю, а також критично принципове для останніх – виділення грошей на укріплення кордону (побудова стіни з Мексикою). Окрім того, там мовиться й про виділення грошей на Тайвань, що має двопартійну підтримку.
- До речі, 4 грудня Білий дім терміново звернувся до Конгресу із закликом виділити гроші на військову й фінансову допомогу Україні. За їхніми словами, без дій Конгресу до кінця 2023 року закінчаться ресурси для закупівлі більшої кількості зброї та обладнання для України, а також для надання обладнання з військових запасів США. Це може поставити "Київ на коліна на полі бою", а також "збільшить ймовірність воєнних перемог Росії".