Це рішення президент ухвалив "в останню хвилину" через термінове питання, яке надійшло до нього. Про це з посиланням на заяву лідера більшості в Сенаті Чака Шумера повідомив журналіст телеканалу CNN Джим Сьютто у соцмережі Х, раніше відомій як твітер, передає 24 Канал.

До теми Зеленський звернеться до сенаторів США напередодні голосування за допомогу Україні, – ЗМІ

Зеленський в останню мить скасував виступ перед сенаторами

Сьютто зазначив, що Володимир Зеленський не виступить на секретному військовому брифінгу для американських сенаторів. Водночас причина, через яку глава держави мусив скасувати свій виступ, достеменно невідома.

Журналіст також зазначив, що Зеленський також не з'явився віртуально на брифінгу в Палаті представників.

До того ж народна депутатка від партії "Голос" Олександра Устінова, яка наразі перебуває з робочим візитом у Сполучені Штати зазначила, що Сенат США може провалити голосування за допомогу Україні. Так, каменем спотикання для демократів і республіканців стало питання включення коштів на укріплення кордону з Мексикою.

Водночас Устінова наголосила, що участь Зеленського в закритому брифінгу, за її інформацією, не відбулася не через те, що Сенат завчасно провалить голосування, а через ряд інших причин. Однак, на її думку, все це сталося "на краще, знаючи вже результати голосування 6 грудня".

Згодом пані посол України Оксана Маркарова в ефірі національного телемарафону заявила, що Зеленський не виступив у Сенаті США, тому що там обговорювали не тільки питання України, а й внутрішні американські проблеми.

Нічого катастрофічного насправді не сталося… Була ідея взяти участь в одному з кількох брифінгів, якби було можливо долучитися. Однак саме тому, що на них обговорювалися не тільки питання України, а й внутрішні питання, тому ми сьогодні не брали таку участь,
– сказала вона.

Президент мав звернутися до Палати Представників

  • Журналісти видання The Hill зазначали, що Володимир Зеленський 5 грудня мав виступити перед американськими сенаторами перед тим, як вони голосуватимуть за допомогу Україні. Він закликав американців бути присутніми на цьому важливому брифінгу.
  • Під час свого звернення Зеленський мав розповісти про стан війни у нашій державі, а також пояснити, чому Україна потребує чергового пакету військової допомоги. Свій виступ Зеленський мав зробити на запрошення Білого дому.
  • Варто зазначити, що у Білому домі терміново закликали Конгрес США ухвалити рішення щодо фінансової допомоги Україні. Адже кошти, які сенатори виділили раніше, можуть закінчитися до кінця 2023 року.
  • Директор Управління та бюджету Шаланда Янг попередила американських лідерів, що якщо ухвалення допомоги не станеться до кінця року, то це "поставить Київ на коліна на полі бою". До того ж за її словами, це також "збільшить ймовірність воєнних перемог Росії".