Відмовились транслювати рекламу з руйнуваннями в Україні: у Грузії 3 телеканалам загрожує штраф
Джерело:
NewsGeorgiaОпозиційні грузинські телеканали Formula, Mtavari та TV Pirveli відмовилися розміщувати передвиборчу рекламу правлячої партії "Грузинська мрія". В ній використовуються зображення зруйнованих українських міст.
Тепер телеканалам загрожують штрафи. Про це йдеться у спільній заяві телекомпаній, пише NewsGeorgia.
Дивіться також Говоримо про наслідки: премʼєр Грузії про рекламні банери з кадрами зруйнованих міст України
У Грузії опозиційним каналам загрожує штраф
Правляча партія Грузії 26 вересня представила серію передвиборчих плакатів і відеороликів, в яких закликає виборців "обрати мир" і сказати "ні війні". У рекламі зображення зруйнованих російськими військами українських міст протиставляються кадрам церков, парків та нових автобусів у Грузії.
Влада, підконтрольна Іванішвілі, ставить нас перед вибором — або ми надаємо ефір для цих відеороликів, або нас штрафують на величезні суми, що може призвести до припинення діяльності телеканалів,
– ідеться у заяві.
У виданні пишуть, що самі телеканали розцінюють ці ролики як "російську пропаганду" та "знущання над українським народом". Вони також погоджуються з оцінкою посла ЄС у Грузії, який назвав цю рекламу партії влади "обурливою, ганебною і огидною".
Вказується, що Formula, Mtavari і TV Pirveli звернулися за підтримкою до правозахисних організацій і дипломатичних представництв західних країн.
Відповідно до закону, за місяць до виборів грузинські телеканали зобов'язані надавати безкоштовний рекламний час усім партіям, представленим у парламенті. На це виділяється щонайменше 7,5 хвилин протягом кожних трьох годин ефіру.
Зауважимо, що у виданні нагадали, що у вересні Formula, Mtavari та TV Pirveli вже оштрафували за відмову розміщувати іншу провокаційну рекламу "Грузинської мрії". У цьому ролику з гаслом "Скажи ні моральному виродженню суспільства" показано грузинських активістів та представників громадянського суспільства.
Опозиційним каналам загрожують штрафи за відмову розміщувати рекламу "Грузинської мрії" / Фото Natia Gugunava