Гуманітарні авіаційні перевезення суттєво підтримують українську авіагалузь, – Роман Мілешко
З початку війни група вітчизняних авіакомпаній підприємця Романа Мілешка сплатила за послуги з підтримки льотної придатності та технічного обслуговування авіатехніки українським підприємствам авіаційної галузі понад 460 мільйонів гривень.
До групи компаній Романа Мілешка входить авіакомпанія Constanta, а також один із найбільших вертолітних перевізників України "Н3Operations", авіакомпанія для виконання спеціальних авіаційних робіт з пожежогасіння XENA та "МС Авіа Грейд", що спеціалізується на дообладнанні, модернізації та розробці авіаційної техніки і безпілотних систем, зазначає 24 Канал.
Читайте також Єрмак анонсував можливе відкриття одного з аеропортів в Україні: що для цього потрібно
За результатами 9 місяців 2023 року консолідований чистий прибуток групи компаній склав 59,2 мільйона гривень, що на 72,2 % більше аналогічного показника минулого року. Така динаміка є відображенням поступового відновлення галузі вантажних перевезень у світі після пандемії COVID-19. Як зазначив Роман Мілешко, за результатами 2023 року група очікує збільшення чистого прибутку до 90 мільйонів гривень.
Для компанії "Н3Operations" 2023 рік став найбільш успішним за всю її історію – чистий прибуток склав 26,7 мільйона гривень, що у 4,5 раза більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року (5,9 мільйона гривень). Чистий прибуток "Н3Operations" збільшився завдяки довгостроковим контрактам із Всесвітньою продовольчою програмою ООН та стабільною роботою із міжнародними гуманітарними організаціями. Прибуток компанії "XENA" та "МС Авіа Грейд" склав 300 тисяч гривень і 44 мільйони гривень відповідно.
Авіакомпанія Constanta за підсумками 9 місяців 2023 року зазнала збитків у розмірі 11,8 мільйона гривень. Втрати підприємства пов'язані зі значними витратами, яких традиційно зазнають авіаперевізники у разі відкриття нової бази технічного обслуговування та вкладання відповідних коштів у нову інфраструктуру.
З січня 2023 року через військові дії у місті Запоріжжя, де розташована головна база компанії, Constanta відкрила нову базу технічного обслуговування у місті Тренчин (Словаччина). Також збитки виникли через перерахунок валютного курсу внаслідок зниження курсу гривні через війну в Україні. Завдяки новим контрактам, які були отримані компанією у секторі гуманітарних перевезень, у 2023 році очікується, що протягом наступного року компанія знову вийде у прибуток.
Як зазначив Роман Мілешко, авіакомпанія Constanta планує у 2024 році увійти до сегменту міжнародних чартерних вантажних перевезень. Стратегія групи компаній у цілому наступного року буде спрямована на розвиток напрямку авіаційного пожежогасіння та гуманітарних перевезень, зокрема в Україні.
Сукупно за 9 місяців 2023 року компанії групи сплатили до українського бюджету 65,6 мільйона гривень у вигляді податків та зборів.
На потреби ЗСУ компанії групи та особисто Роман Мілешко з 24 лютого 2022 року переказали понад 23 мільйони гривень.
Нагадаємо, ПрАТ "Авіакомпанія Константа" – українська приватна компанія, що сфокусована на регіональних багатоцільових цивільних авіаційних перевезеннях на Близькому Сході, в країнах ЄС та Африці. В експлуатації на листопад 2023 року у неї є 13 літаків, зокрема Ан-26, Ан-26-100 та Ан-74ТК-100. У компанії також розглядають можливість придбання повітряних суден нового типу – "Боїнг" В737 Cargo.
Роман Мілешко – український підприємець, військовий авіатор у третьому поколінні, власник та співвласник групи компаній авіаційної галузі, що визначені критично важливими об’єктами для економіки України.