Україна передала Росії список з важкопораненими воїнами

16 січня 2023, 12:22
Читать новость на русском

Джерело:

Укрінформ

У межах гуманітарного коридору Україна прагне повернути важкопоранених військових. Наша держава вже передала відповідний список Росії.

У списку поранених українських воїнів, переданого Росії для репарації, налічується 800 імен. Про це повідомив омбудсмен Дмитро Лубінець, пише 24 Канал.

До теми Тисячі людей зможуть повернутися додому: Лубінець про ідею проведення гуманітарного коридору

У списку на репатріацію 800 українських воїнів

Як зазначив Лубінець, відповідно до 110 статті Женевської конвенції, важкопоранені віддаються іншій стороні без жодних умов і проводиться не обмін пораненими, а репатріація.

У списку поранених українських військових, переданому Росії для цієї репатріації, налічується 800 імен. Також там вказано, що госпіталізація може відбуватися в нейтральну країну, яку погодили країна, що тримає в полоні, та держава, до якої військовослужбовці належать. Ми пояснили це російській стороні,
– підкреслив Уповноважений ВРУ з прав людини.

Водночас Лубінець зазначив, наразі не може сказати, що у Росії погодилися і починають виконувати вимоги. Втім, у державі-агресорці визнали, що це дійсно є у Женевській конвенції.

За слова омбудсмена, Туреччина вже підтвердила, що готова забирати українських поранених воїнів, лікувати та повертати їх додому. Мають відбутися телефонні розмови Ердогана з Володимиром Зеленським та Путіним.

Читайте також Санкції проти режиму та "хороші білоруси": хто й навіщо поширює вкиди проти України

Коротко, що треба знати про гуманітарний коридор

  • 11 січня Дмитро Лубінець в Анкарі провів переговори з російською омбудсменкою Москальковою.
  • На зустрічі вдалося обговорити широкий спектр гуманітарних проблем та кейсів, пов'язаних з наданням правозахисної допомоги громадянам обох країн. У тому числі порушили питання повернення українських захисників та захисниць. 
  • До переговорів також долучився омбудсмен Туреччини Шереф Малкоч. 
  • Лубінець констатував, що гуманітарний коридор має стосуватися усіх громадян, а не виключно військових. Йдеться про повернення дітей, дорослих, військовополонених, а також відновлення їхніх документів та інше.
  • Зауважимо, що ідею створення коридору омбудсмени задекларували публічно. Якщо це вдасться влаштувати, додому зможуть повернутися тисячі цивільних та військових.