Перемовини з Тетяною Москальковою тривали всю ніч. Зустріч омбудсменів відбулась у рамках раніше досягнутих домовленостей.

Читайте також У Кремлі заявили, що не намагаються домовитися з Європою щодо мирного договору з Києвом

Про що говорили

Лубінець зазначив, що під час зустрічі омбудсмени обговорили широкий спектр гуманітарних проблем та кейсів, пов'язаних з наданням правозахисної допомоги громадянам двох країн. А також обмінялися конкретними пропозиціями.

Продовжуємо працювати задля допомоги кожному українцю,
– зазначив Лубінець.

Нагадаємо, що омбудсмени України та Росії зустрілися в Туреччині. Головним питанням, яке Лубінець мав обговорити з російською омбудсменкою – повернення додому українських захисників та захисниць.

Також окремо омбудсман порушив питання щодо повернення цивільних заручників, яких Росія масово затримала на тимчасово окупованих територіях і не відпускає додому.

Адже Лубінець зауважив, що цивільних, згідно з Женевськими конвенціями, Україна не можемо обмінювати. Цивільних громадян Росія повинна відпустити.

Україна повертає своїх захисників додому

  • 8 січня Україна повернула з полону ще 50 своїх захисників: 33 офіцерів та 17 рядових і сержантів.
  • Україні вдалося повернути хлопців із ЗСУ, ТрО, НГУ, ДПСУ, ВМС, а також із ССО. Деякі з них потрапили в полон на Чорнобильській АЕС, також там є захисники Маріуполя, хлопці з Донецького напрямку, з-під Бахмута, а також із Київщини, Чернігівщини, Херсонщини та інших регіонів, де тривали бої.
  • Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими інформує, що попереду в наших воїнів реабілітація та реінтеграція, отримання речей першої необхідності, лікування.
  • Напередодні Нового Року з російського полону також повернулися 140 українців. Серед них є 132 чоловіки та 8 жінок. З полону звільнили 22 українських офіцерів, 118 сержантів та солдата.
  • Повернення українських воїнів – це результат роботи Об'єднаного центру з координації пошуку та звільнення військовополонених, який виконав рішення Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.