Про це в інтерв'ю "Укрінформу" розповів уповноважений Верховної Ради України із прав людини Дмитро Лубінець. За його словами, ідея створення виникла під час консультацій з російською омбудсменкою Москальковою.

Зверніть увагу Не лише обмін полоненими: про що могли говорити омбудсмени України та Росії

Ініціатива гуманітарного коридору: що розповів Лубінець

Дмитро Лубінець та російська омбудсменка Тетяна Москалькова провели консультації в Анкарі. До їхніх переговорів доєднався уповноважений з прав людини від Туреччини Шереф Малкоч.

В ході дискусії омбудсменам вдалося поспілкуватися про низку важливих питань. Зокрема обговорили можливість створення гуманітарного коридору, який дозволить повернути додому тисячі цивільних та військових.

У турецької сторони є певні можливості впливати на позицію Росії в окремих питаннях, аби вона виконувала домовленості, активізувала процеси. Коли виникла ідея по коридору, звичайно, ми на неї погодилися,
– повідомив Дмитро Лубінець.

Лубінець констатував, що гуманітарний коридор має стосуватися усіх громадян, а не виключно військових. Мовиться про повернення дітей, дорослих, військовополонених, а також відновлення їхніх документів та інше.

Варто зауважити, що ідею створення коридору омбудсмени задекларували публічно. Водночас Туреччина запевнила, що готова забирати українських поранених, лікувати їх та повертати на рідну землю.

Читайте також Повернення з Росії наших людей: український омбудсмен зустрівся з Ердоганом

Результати переговорів з російською омбудсменкою Москальковою

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець провів переговори з російською омбудсменкою Тетяною Москальковою у Туреччині. Він зазначив, що на зустрічі вдалося обговорити широкий спектр гуманітарних проблем та кейсів, пов'язаних з наданням правозахисної допомоги громадянам обох країн.

У тому числі порушили питання повернення українських захисників та захисниць. Також Лубінець наголосив, що Росія повинна відпустити цивільних, яких незаконно тримає у заручниках.