Маємо тепер інструкцію: Ступак припустив, які секретні матеріали отримало ГУР
Українські спецслужби невтомно працюють в тилу ворога. Так, Головне управління розвідки нещодавно заявило, що йому вдалося отримати архів секретних даних із російського підприємства "Спеціальний технологічний центр", яке виробляє безпілотники "Орлан" та інше обладнання.
Як стала можливою ця операція і які дані могли здобути, припустив в розмові з 24 Каналом ексспівробітник СБУ Іван Ступак.
Цікаво Буде приємний бонус, – у Буданова прокоментували "смерть" Герасимова та "бавовну" у Криму
Як це допоможе у боротьбі проти ворога
Цікаво, що ГУР про цю операцію оприлюднило дещо більше деталей, ніж зазвичай. Нагадаємо, що одразу після того, як російські хакери зупинили роботу мобільного оператора Київстар в Україні, розвідка заявила про атаку на податкову систему Росії, внаслідок чого усі сервери отримали шкідливе програмне забезпечення. Тоді, окрім цієї головної заяви, не було жодних інших від розвідки.
На переконання Ступака, якщо отримано доступ до справді серйозних матеріалів, то інформація може допомогти:
- зрозуміти, як влаштований російський військово-промисловий комплекс;
- зрозуміти, де слабкі місця ВПК, зокрема і дрона "Орлан";
- відтворити той самий БпЛА, але дати іншу назву і атакувати ним вже росіян.
Ймовірно, ми могли отримати інструкцію до цього виробу: в чому він слабкий, можливо, куди стріляти, або де є слабка протидія українському РЕБ, або як треба покращити наш РЕБ, щоб глушити ці безпілотники,
– додав аналітик.
Що відомо про операцію ГУР МО
- "Спеціальний технологічний центр" Росії перебуває під санкціями з 2016 року, однак продовжував виробляти БпЛА "Орлан" різних модифікації, засоби РЕБ і розвідки та іншу військову продукцію.
- В розвідці пояснили, що отримати інформацію вдалося "завдяки зв’язкам з патріотичними представниками громадянського суспільства та медіаспільноти".
- За попередніми оцінками, вартість таких даних становить близько півтора мільярда доларів.