Далі буде цікавіше, – Храпчинський про успіхи спецслужб в Чорному морі
11 вересня під час операції в акваторії Чорного моря українські розвідники знищили російський бойовий літак Су-30СМ влучанням з ПЗРК. Операція ГУР ймовірно могла відбуватися за допомогою БпЛА Bayraktar TB2, який може бачити ціль на відстані у понад 50 кілометрів.
Безпілотні системи, які зараз активно розвиває та просуває Україна, стали потужним рішенням для її захисту. Про це в етері 24 Каналу наголосив заступник гендиректора компанії з виробництва РЕБ та експерт з авіації Анатолій Храпчинський, додавши, що окупантам тепер буде складніше виконувати свої завдання.
Дивіться також Філігранна майстерність оператора: як удалось збити російський винищувач Су-30СМ
БпЛА можуть контролювати повітряний простір в морі
Авіаексперт підкреслив, що Україна тепер має змогу за допомогою безпілотників не тільки нищити морські цілі, а й контролювати повітряний простір в морі. З його слів, росіяни розуміють, що, окрім того, що вони можуть бути уражені безпілотними засобами, які є в Чорному морі, так само і за допомогою літаків, які будуть прикривати ці безпілотники.
Храпчинський зауважив, що літаки, які отримала Україна, можуть захищати й "зерновий коридор", і працювати для захисту об'єктів, які перебувають в морі.
Далі буде цікавіше, бо є велика кількість цікавих розробок. Я нещодавно повернувся з відрядження з США, спілкувався з американськими військовими, вони позитивно відгукуються щодо українських розробок, які використовуються на лінії фронту. Вони кажуть, що деякі системи, на які вони не розраховували, зараз працюють набагато ефективніше, ніж очікувалося,
– розповів авіаексперт.
В ГУР МО України повідомили, що винищувач СУ-30СМ, який упав в море після ураження, належав до складу 43 окремого морського авіаційного полку вкс Росії, який базується на аеродромі міста Саки в Криму. Вартість такого літака становить орієнтовно 50 мільйонів доларів. Окупанти втратили зв'язок зі своїм бойовим бортом 11 вересня близько 5:00. Орієнтовно через 3 години росіяни розпочали пошуково-рятувальну операцію із залученням літака Ан-26, а також гелікоптерів Мі-8 та Ка-27.