Хакерська атака в Україні: як вберегтися від вірусів
Від нової хакерської атаки в Україні 24 жовтня постраждали сайти Міністерства інфраструктури та Одеського аеропорту, а також банківські сервіси Київського метрополітену. Поки кібератака не має масштабного розмаху, однак радимо Вам перестрахуватися і провести профілактичні заходи зі своїми комп'ютерами.
24 жовтня на сайти Міністерства інфраструктури та міжнародного Одеського аеропорту була здійснена хакерська атака. Кібератака почалася близько 15:00, міністерство вживає заходи з підвищення інформаційної безпеки. Не працює сайт Мінінфраструктури та Міжнародного одеського аеропорту. Також кібератаки зазнало київське метро. Як стало відомо пізніше, вірус має назву Bad Rabbit.
Читайте також: Bad Rabbit: що відомо про вірус в Україні
Зазначимо, про нову хвилю хакерської атаки в Україні попереджала СБУ ще 12 жовтня.
Сайт "24" публікує основні поради, які допоможуть вам вберегти ваші комп'ютери і ноутбуки від небезпечних вірусів.
Як вберегтися від кібератаки: поради
1. Обов'язково користуйтеся антивірусами. Наприклад, можете завантажити безкоштовний Microsoft Security Essentials.
2. Не завантажуйте сторонні програми і файли. Перевіряйте файли антивірусом і розумом (малоймовірно, що хтось надсилає вам "Скаргу з податкової" у форматі zip-архіву) перед відкриттям.
Читайте також: У кіберполіції зробили заяву щодо нової масової кібератаки
3. Не переходьте за сторонніми підозрілими посиланнями, в тому числі, з соцмереж. Особливо якщо вони надійшли від невідомих вам користувачів. А краще – взагалі ігноруйте повідомлення від невідомих вам людей.
4. Оновіть операційну систему, браузер і антивірус до останніх версій.
5. Налаштуйте резервну копію всіх необхідних вам в роботі файлів за допомогою DropBox чи інших аналогічних програм – у випадку, якщо ваші файли будуть зашифровані вірусом, ви зможете відновити старі версії файлів з резервної копії.
6. Кіберполіція радить у випадку виявлення порушень у роботі комп’ютерів, які працюють у комп’ютерних мережах, негайно від’єднати їх від мереж (як мережі Інтернет, так і внутрішньої мережі).
7. З метою запобігання випадкам несанкціонованого втручання в роботу (в залежності від версії ОС Windows) встановити патчі з офіційного ресурсу компанії Microsoft – technet.microsoft.com. Знайти посилання на завантаження відповідних патчів для інших (менш розповсюджених та серверних версій) OC Windows можна за адресою.
Читайте також: Українські інформаційні ресурси зазнають нової хвилі кібератак