Як у своєму Facebook повідомила Group-IB, що займається попередженням і розслідуванням кібер-злочинів, вірус атакував стратегічні підприємства в Україні та низку редакцій російських інформресурсів – зокрема, інформаційну агенцію "Інтерфакс" і один із найпопулярніших сайтів Санкт-Петербурга "Фонтанка".

Читайте також: Хакерська атака в Україні: як вберегтися від вірусів

Щодо України, то сайт "24"раніше повідомляв про атаки на сайти Міністерства інфраструктури, Міжнародного аеропорту Одеси та на Київський метрополітен.

Суть роботи вірусу така: хакери просять своїх жертв перейти за посиланням на одним із сайтів Darknet'у (темна сторона інтернету, де можна побачити безліч сайтів із забороненим контентом: порнографія, продаж наркотиків і зброї тощо – "24"), де запускається автоматичний лічильник часу. У підсумку хакери просять перерахувати їм 0,05 біткойнів (283 долара), обіцяючи в іншому випадку знищити всю зашифровану інформацію, пише Forklog.

Нагадаємо, 27 червня в Україні почав поширюватись вірус-вимагач Petya.A. Атаки зазнав й медіахолдинг ТРК "Люкс", до складу якого входить 24 Канал.

Згодом стало відомо, що, крім України та Росії, вірус шириться країнами Європи, США та Азії.