Хасиди збираються в Україну: влада планує технічні обмеження
В Україні планують запровадити технічні обмеження, аби скоротити кількість паломників, які прибудуть на святкування єврейського нового року Рош га-Шана. Українські дипломати вже провели консультації з країнами, звідки прибуватимуть найбільше хасидів.
Ми розуміємо всі ризики, пов'язані з таким масовим святкуванням, заявив на брифінгу міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, пише "РБК-Україна".
Читайте також Паломництво під час COVID-19: хто такі хасиди та чи впустять їх до Умані
За його словами, стандартно в Україну в останні роки приїжджали приблизно 20 – 50 тисяч людей на паломництво.
На жаль, ми зараз не можемо собі дозволити такі ризики, тому будуть введені технічні обмеження, а святкувань, якими вони були останні роки, не буде,
– зазначив Аваков.
Він не уточнив, які саме обмеження планують ввести. Але запевнив, що МВС знайде "механізми регулювання цього процесу для тих, хто не враховує суспільні інтереси".
Крім того, українські дипломати вже провели консультації з країнами, звідки приїжджають найбільше паломників.
Чому хасиди масово їдуть в Умань
- Там є могила раббі Нахмана із Брацлава, який був засновником брацлавського (бресловського) хасидизму.
- Іудеї, які сповідують брацлавський хасидизм, вірять: якщо зустріти Рош га-Шана на могилі Нахмана, наступного року на них чекає багато щастя.
- У 2019 році на свято в Умань прибули понад 30 тисяч паломників. Цього року святкування припадає на 18 – 20 вересня.
Зверніть увагу Попри пандемію близько 10 тисяч хасидів планують у вересні відвідати Умань
Як на ідею паломництва в час пандемії реагує влада
- Український уряд планував заборонити хасидам цього року відвідувати Умань, аби не наражати на небезпеку ні себе, ні місцевих. Цього вимагав і мер Умані, який прийшов на одиночний мітинг під Офісом Президента.
- Втім згодом вирішили не вдаватися до заборон, а обійтися лише застереженнями. Відтак уряди України й Ізраїлю спільно звернулися до паломників і попросили утриматися від подорожі в Україну.
- Хасидів попередили: навіть якщо вони поїдуть в Умань, у нашій державі діють карантинні обмеження. Самі ж паломники запевняють: на могилу Нахмана таки поїдуть, але від традиційних великих святкувань утримаються.