Попри ризик захворіти й заразити інших, до 10 тисяч паломників планують цього року відвідати Умань. Про це заявив президент Міжнародного благодійного фонду імені Рабі Нахмана Бен Нун Натан, повідомляє Укрінформ.

До слова Паломництво під час COVID-19: хто такі хасиди та чи впустять їх до Умані

Очікується від п'яти до десяти тисяч паломників. Це значно менше, ніж завжди. Через пандемію коронавірусу в Україну не поїдуть люди з групи ризику. Взагалі не буде святкування, буде просто приїзд гостей,
– запевнив Бен Нун Натан.

Він розповів, що паломники прибуватимуть в Україну поступово. Щотижня літаки привозитимуть у нашу державу близько півтори тисячі хасидів.

"Кожен хасид інвестує в Україну. Це авіаквиток, таксі, готель або винайм квартири, мобільний зв'язок, їжа й вода тощо. Рекордна сума витрачених однією людиною грошей – 85 тисяч (імовірно, гривень – 24 канал)", – заявив президент благодійного фонду.

Він заявив, що хасиди готові інвестувати близько 100 мільйонів доларів у розвиток однієї з найбільших святинь брацлавської течії хасидизму. Зокрема на ці гроші хочуть облаштувати саму могилу, а також збудувати аеропорт.

Це робочі місця для уманчан, розвиток самого міста. Це буде взаємовигідно для всіх. Тож ми дуже сподіваємося, що нас почують і не стануть перешкоджати паломникам,
– резюмував Бен Нун Натан.

Чому хасиди масово їдуть в Умань

  • В Умані розташована могила раббі Нахмана із Брацлава, який був засновником брацлавського (бресловського) хасидизму.
  • Іудеї, які сповідують брацлавський хасидизм, вірять: якщо зустріти Рош га-Шана на могилі Нахмана, наступного року на них чекає багато щастя.
  • У 2019 році на свято в Умань прибули понад 30 тисяч паломників. Цього року святкування припадає на 18 – 20 вересня.

Як на ідею паломництва в час пандемії реагує влада

  • Український уряд планував заборонити хасидам цього року відвідувати Умань, аби не наражати на небезпеку ні себе, ні місцевих. Цього вимагав і мер Умані, який провів одиночний мітинг під Офісом Президента.
  • Втім згодом вирішили не вдаватися до заборон, а обійтися лише застереженнями. Відтак уряди України й Ізраїля спільно звернулися до паломників і попросили утриматися від подорожі в Україну.
  • Хасидів попередили: навіть якщо вони поїдуть в Умань, у нашій державі діють карантинні обмеження. Самі ж паломники запевняють: на могилу Нахмана таки поїдуть, але від традиційних великих святкувань утримаються.