Ігор Уманський більше не міністр фінансів: що про нього відомо

30 березня 2020, 14:55
Читать новость на русском

Верховна Рада проголосувала за звільнення Ігоря Уманського з посади очільника Мінфіну. Він пропрацював на цій посаді менше одного місяця. Що відомо про Ігоря Уманського – читайте у матеріалі 24 каналу.

Біографія Ігоря Уманського

Народився у Прип’яті на Київщині 9 січня 1975 року.

У 1997 році закінчив Київський національний економічний університет з дипломом магістра ділового адміністрування. Є кандидатом економічних наук. Він є одним з основних консультантів глави держави Володимира Зеленського.

Важливо: Рада призначила новий уряд Шмигаля: список міністрів

Політична кар’єра

Відразу по завершенню навчання, у січні 1997 року Уманський стає провідним, головним спеціалістом відділу інфраструктури інвестиційної діяльності та міжнародної інвестиційної співпраці Національного агентства України з питань розвитку та євроінтеграції.

Щоправда, на цій посаді він довго не затримується, а вже у листопаді 1998 року стає експертом служби віцепрем’єра України з питань економіки. Йдеться про уряд Валерія Пустовойтенка. Віцепрем’єром з питань економіки на той час був Сергій Тігіпко, якого тепер розглядали кандидатом на посаду нового глави уряду.

Далі – з лютого по червень 2000 року Уманський стає заступником керівника групи радників міністра економіки Тігіпка вже в уряді Віктора Ющенка.

Загалом на різних посадах у Мінекономіки Ігор Уманський затримався до 2003 року.


Уманський в уряді Тимошенко(поруч із Королевською)/ фото "Економічна правда"

Далі пішов працювати у Нацбанк. Так, рік (з червня 2004 по червень 2005-го) він обіймав посаду директора департаменту по роботі з проблемними банками гендепартаменту банківського нагляду НБУ.

Після цього Уманський працював заступником голови правління "Укртранснафти", заступником голови Державної іпотечної установи, заступником голови Держагентства з інвестицій та інновацій.

У 2008 році політик повертається у Кабмін, цього разу – у Мінфін.

Так, з січня 2008 по березень 2010 року Уманський стає першим заступником міністра фінансів в уряді Юлії Тимошенко. Після відставки Віктора Пинзеника, який очолював відомство, виконував його обов’язки.

Першим заступником міністра фінансів він знову став в уряді Яценюка. Однак через конфлікт із тодішньою главою Мінфіну Наталією Яресько звільняється із посади у грудні 2015-го.

4 березня на позачерговому засіданні Верховна Рада відправила у відставку уряд Олексія Гончарука і призначила нових міністрів. Тоді Ігор Уманський замінив Оксану Маркарову на посаді міністра фінансів. Однак 30 березня Верховна Рада проголосувала за звільнення Уманського.

Що ще відомо про Уманського

Його називають людиною Ігоря Кононенка – одного з ключових бізнес-партнерів п’ятого українського президента Петра Порошенка. Тому після появи у ЗМІ інформації про його кандидатуру на голову Мінфіну, у ЗМІ почали говорити про "реванш людей Порошенка".

За інформацією журналістів-розслідувачів, свої плоди від діяльності Уманського отримав свого часу олігарх Дмитро Фірташ. У 2010 році, коли Уманський виконував обов'язки міністра фінансів, він запропонував скасувати постанову про переведення активів і пасивів банку "Надра" в іншу фінустанову – "Родовід Банк". У підсумку саме Фірташ швидко викупив "Надра", і банк перейшов до не найкращої фази свого існування.


Уманський разом із Яресько/ фото ТСН

Окрім того, за інформацією ЗМІ, Уманський, перебуваючи на різних посадах в уряді, встиг стати власником 3 квартир у Києві, сумарною площею у понад 250 квадратних метрів, а також – володарем декількох земельних ділянок та іншим цінним майном.

Увага! Уманський після свого звільнення з посади заступника Яресько з 2016 по 2019 роки працював радником Петра Порошенка. Однак через незгоду з політикою уряду у фінансовій, бюджетній і банківській сферах і відсутність реакцій на його пропозиції з цих питань в АП, був звільнений на початку березня 2019 року.

За тиждень після інавгурації президента Володимира Зеленського Уманський приходив на Банкову. ЗМІ він розповідав, що говорив з Андрієм Богданом щодо отримання посади. У серпні 2019-го точилися дискусії стосовно його призначення прем’єром у новому Кабміні, однак балачки залишилися балачками.

Водночас, Ігор Уманський досі був одним із основних консультантів Володимира Зеленського.

Декларація Уманського

У декларації політика за 2019 рік вказані три квартири у Києві. Він є власником однієї – на 71,2 метра квадратних. Інші дві записані на дружину та доньку Уманського.

Також у його власності 2 земельні ділянки на Київщині, площею у понад 7 тисяч квадратних метрів.

Також у декларацію Уманський вніс картину Арт ван дер Нера – нідерландського художника часів Золотої доби Голландії, ювелірні вироби дружини, її шубу і швейцарський наручний годинник марки Harry Winston.

Також у декларації вказаний автомобіль Mercedes Bens 2010 року випуску вартість 350 тисяч гривень. Їздить на ньому дружина політика.

За 2019 рік Уманський отримав зарплату на суму 303 269 гривень в "Укргазбанку" та 40 731 гривню зарплати у ТОВ "Процар".

У валюті він тримає 25 000 доларів та 12 тисяч євро. У гривнях на рахунках "Укргазбанку" в Ігоря Уманського зберігається 61 115 гривень, а у його дружини – 34 497 гривень.

Сім’я Уманського

Ігор Уманський має дружину Діану та 3 доньок Ксенію, Софію та Надію.