Зустріч з рідними та заява про полонених: що відомо про падіння Іл-76 у Бєлгородській області

26 січня 2024, 23:02
Читать новость на русском

У Бєлгородській області Росії впав літак Іл-76. Ця подія стала надзвичайно резонансною.

Свій останній політ 24 січня 2024 року здійснив Іл-76. Усе, що відомо про цю подію у хронологічному порядку – читайте на 24 Каналі.

Дивіться також Найбільш недооцінене військо: чому Україна опустилася на 18 місце найсильніших армій світу

 

01:00, 27 січня

У випадку Іл-76 Росія поводиться так само, як після теракту в Оленівці

Дмитро Лубінець заявив, що у випадку авіакатастрофи з Іл-76 Росія поводиться точнісінько так само, як це було після теракту в Оленівці. Окупанти розгортають масштабну інформаційну кампанію, аби кинути тінь на Україну, й підірвати підтримку з боку інших держав світу. 

00:58, 27 січня

У день падіння Іл-76 мали обміняти 65 українських героїв зі списку Росії

У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими заявили, що 24 лютого справді мали обміняти 65 українських героїв зі списку Росії. Водночас рідні воїнів переглянули кадри, які поширила Росія, й не знайшли жодних особливих ознак на оприлюднених фрагментах тіл, які б вказували на їхніх рідних.

00:56, 27 січня

Обмін 24 січня мав бути одним з найбільших

Андрій Юсов наголосив, що обмін 24 січня мав бути одним з найбільших від початку повномасштабного вторгнення. 

23:31, 25 січня

Як Україна доставляла російських полонених

У ГУР МО розповіли, як Україна доставляла російських військовополонених на обмін, який так і не відбувся. Андрій Юсов повідомив, що їх везли у цивільному транспорті. 

18:07, 25 січня

У ГУР відреагували на вкиди про "списки полонених"

Представник ГУР МО Андрій Юсов зауважив в етері телемарафону, що українська розвідка не коментуватиме опубліковані росіянами "списки полонених", які нібито перебували на борту Іл-76 за версією Кремля. ГУР не збирається "підспівувати" ворожій пропаганді та порівнювати списки.

Юсов наголосив, що про такі речі мають повідомляти не пропагандисти Кремля, а офіційні уповноважені представництва такі, як міноборони Росії чи гуманітарний штаб, який відповідає за питання поводження з військовополоненими. Однак це зробила російська пропаганда, яка працює у тенденційному режимі. За його словами, коли будуть офіційно повідомлені списки, тоді будуть й офіційні коментарі.

17:55, 25 січня

Як падіння Іл-76 вплине на обміни полоненими

Представник ГУР МО Андрій Юсов в етері телемарафону наголосив, що Україна зацікавлена у продовженні процесу обміну полоненими. Однак Росія має не грати в інформаційні пропагандистські ігри, а працювати над виконанням міжнародного гуманітарного права. За його словами, наша держава продовжуватиме докладати зусилля для повернення всіх своїх громадян.

Попри те, що за Женевською конвенцією обміни полоненими відбуваються після закінчення бойових дій, Україна намагається повернути своїх людей під час активної фази війни. Юсов зазначив, що 24 січня мав відбутися ювілейний 50-й обмін полоненими.

17:46, 25 січня

У ГУР пояснили, як використовувався Іл-76 раніше

Представник ГУР МО Андрій Юсов заявив в етері телемарафону, що саме цей Іл-76 раніше доставляв озброєння на аеродром в Енгельс та у Бєлгород. Літак помітили в аеропорту "Енгельс-2", який використовується для забезпечення стратегічної авіації Росії боєкомплектом. У тому числі ракетами, які російські загарбники використовують для завдання ударів по Україні. За словами розвідника, Іл-76 зокрема постачав у Бєлгородську область ракети С-300 та С-400 для ударів по Харкову та області.

17:41, 25 січня

Радбез ООН проведе екстрене засідання

Рада Безпеки ООН 25 січня проведе екстрене засідання через падіння військово-транспортного літака Іл-76 у Бєлгородській області. Однак першою темою для обговорення має стати ситуація на окупованій росіянами Запорізькій АЕС.

Перше засідання Ради безпеки, що стосуватиметься ЗАЕС, буде закритим і розпочнеться о 22:00 за київським часом. Друге почнеться орієнтовно опівночі за Києвом. Воно проходитиме на запит Росії.

15:15, 25 січня

Чи використовували авіатранспорт під час попередніх обмінів полоненими

Представник ГУР зауважив, що такі випадки були на практиці, але не завжди. Ба більше, тоді росіяни про це попереджали українську сторону.

За словами Юсова, під час великого обміну, коли до України повернулись 230 українських оборонців, використовувалось авіасполучення.

"Тоді Росія заздалегідь повідомила Україну про те, що борт здійснюватиме посадку і, що на борту перебувають полонені та запросила режим тиші", – зазначив він.

Представник ГУР наголосив, що всі обміни полоненими проходять офіційно. Однак, цього разу держава-агресор подібних запитів, ані письмових, ані усних не робила.

15:12, 25 січня

У морг Бєлгорода доставили лише 5 тіл, – ГУР

За словами представника ГУР Андрія Юсова, агентурі вдалося встановити, що вчора у місцевий морг у Бєлгороді доставили лише 5 тіл.

Ця цифра відповідає кількості особового складу екіпажу Іл-76. Водночас невідомо, куди поділилися тіла ще понад 60 людей, які за словами росіян, перебували на цьому борту.

Крім того, Юсов підкреслив, що на кадрах з місця падіння літака не видно решток людських тіл. 

14:20, 25 січня

Росія могла запланувати пропагандистську інформаційну кампанію

Лубінець заявив, що наразі немає жодних ознак того, що в літаку була така велика кількість людей.

На мій погляд, це яскравий приклад, коли Росія запланувала пропагандистську інформаційну кампанію проти України. Вважаю, що ворог і надалі буде використовувати тему військовополонених, аби дестабілізувати ситуацію всередині України та зменшити підтримку нашої держави партнерами,
– наголосив Уповноважений.

Він додав, що Україна вимагає прозорого міжнародного розслідування щодо падіння літака Іл-76. Окрім того, посадовець сказав, що він вже направив лист в ООН та Міжнародний комітет Червоного Хреста:

  • щодо питання, чи були вони проінформовані Росією про переміщення військовополонених літаком;
  • зі зверненням, щоб представники цих організацій долучилися до огляду місця події.
14:17, 25 січня

Що найбільше здивувало Омбудсмана в реакції росіян на падіння Іл-76

Уповноважений з прав людини зазначив, що його сильно здивувала така швидка реакція з боку Росії. Виникли паралелі з Оленівкою. Таке ж саме намагання звернутись до наших стратегічних партнерів, у такий спосіб дискредитувати військову допомогу.

"У мене дежавю, ми це вже проходили", – заявив Лубінець.

Також він підтвердив, що на 24 січня справді планувався обмін військовополоненими між Росією та Україною. Зокрема, на нього виїхали працівники Офісу омбудсмена, адже вони відразу:

  • проводять аналіз стану повернутих українців;
  • офіційно фіксують умови тримання Україною російських полонених. Зокрема, формують звіт, який надають міжнародним організаціям, щоб потім юридично спростовувати всі незаконні заяви Кремля. Адже Україна дотримується Женевських конвенцій.

"Згідно з Женевськими конвенціями: повна відповідальність за життя і здоров'я військовополонених лежить на стороні тих, хто утримує їх. І також країна, яка транспортує військовополонених, повинна повністю забезпечувати їхню безпеку та повідомляти й інформувати про переміщення військовополонених Міжнародний комітет Червоного Хреста. У цьому випадку – ця відповідальність на Росії", – запевнив Уповноважений.

14:09, 25 січня

На борту мали перебувати російські VIP-персони

На борту Іл-76 мали перебувати російські посадовці. Однак в останню мить ФСБ заборонила їм сідати на цей літак. Про це розповів представник ГУР.

Також Андрій Юсов зазначив, що прізвища та імена VIP-персон відомі. Вони будуть названі. А нові дані про інцидент будуть надані в рамках міжнародного розслідування.

До речі, російським рятувальникам не дозволили оглянути місце падіння літака. Їх буквально вигнали військові та представники спецслужб.

13:47, 25 січня

Росія могла використовувати полонених як живий щит для перевезення зброї

У ГУР заявили, що не виключають того факту, що Кремль міг використовувати українських військовополонених як живий щит для транспортування боєкомплекту та озброєння. Проте Москва ніяких доказів не надала.

На борту могли бути як ракети для комплексу С-300, так і одночасно ракети й люди. Мова йде про великий військовий літак. Він був завантажений лише на третину, виходячи з їхніх слів. Чи був сенс використовувати саме цей борт? Також паралельно одночасно з ним були й інші літаки – це АН-26 і АН-72 в просторі поруч з ІЛом, який зазнав авіатрощі. Багато обставин, які потребують розслідування і максимального вивчення,
– підкреслив Андрій Юсов.

Він вкотре запевнив, що за безпеку військовополонених відповідальна держава, яка їх утримує. Юсов зауважив, що Україна всі умови та зобов'язання щодо обміну виконала.

"Ми можемо припустити будь-які сценарії, включно зі свідомою провокацією, також із використанням українських військовополонених фактично як живого щита для транспортування боєкомплекту та озброєння для ракетних комплексів, які нищать українські міста", – заявив представник ГУР.

13:02, 25 січня

Коваленко пояснив, чому версія росіян про Іл-76 є фейком

Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" відзначив, що ворог після інциденту запустив одразу декілька ІПСО.

Перша була пов'язана з тим, що це російські засоби ППО збили літак. Такі наративи окупанти вже озвучували, наприклад, в історії з А-50.

Ця теза проіснувала буквально декілька хвилин, а потім з'явилася наступна – про українських військовополонених.

Щодо ІПСО з Іл, воно було створене для деморалізації українського суспільства, внутрішню хаотизацію і дискредитацію України в очах міжнародного суспільства, яке нам допомагає,
– наголосив військовий експерт.

Також Коваленко проаналізував відео з місця події, яке зафіксовано в росЗМІ. За його спостереженням, є чимало решток літака, зокрема, елементів фюзеляжу. Утім, немає тіл загиблих, окрім двох.

"Це 65 військовополонених, 3 конвоїри та 6 членів екіпажу – тобто 74 людини. Ми пам'ятаємо катастрофу МН-17, коли росіяни збили його із ЗРК "Бук", тоді все поле було не тільки в елементах фюзеляжу, але й тіл загиблих. Під час падіння Іл-76 ми бачили, що окрема частина відокремилася і падала окремо на землю. Це могла бути кабіна пілотів і в цій кабіні їх було двоє. Саме два тіла й було зафіксовано в полі на місці падіння", – зазначив він.

До слова, 3 конвоїри – занадто мало для 65 військовополонених. Росіяни таким чином порушують власні закони.

12:22, 25 січня

Якби росіяни мали хоч якісь фотодокази, то показали, – Лубінець

Уповноважений з прав людини зазначив, що наразі невідомо, що або хто перебував у збитому Іл-76. Тож він не може стверджувати, що літаком перевозили військовополонених.

Якби там були хоч якість фото чи відео, які вони могли б показати, що там перебували наші військовополонені, вони б це вже використали. Ми не бачили жодних ознак того, що у літаку була така велика кількість людей,
– зазначив Лубінець.

Омбудсман додав, деякі експерти показували, що цей літак приземлився, скинув вантаж та вже відлітав з аеродрому. Тобто у нього був зворотний вектор руху. Саме тому у ситуації повинні розбиратися експерти – бажано міжнародні, які можуть чітко сказати, що там відбулося.

Також Дмитро Лубінець зазначив, що варто не забувати, що війна продовжується, а це був саме військовий літак.

11:06, 25 січня

У СБУ відреагували на падіння Іл-76

СБУ відкрила кримінальне провадження за фактом падіння Іл-76 у Бєлгородській області. У коментарі 24 Каналу зазначили, що розслідування здійснюється за статтею 438 Кримінального кодексу. Йдеться про порушення законів та звичаїв війни.

Наразі СБУ проводить комплекс заходів для з'ясування усіх обставин падіння російського літака. Досудове розслідування триває.

11:02, 25 січня

Кислиця відповів Лаврову на закиди щодо падіння літака й Бучу

Постійний представник України в ООН відреагував на абсурдну й цинічну заяву Лаврова. Сергій Кислиця зауважив, що глава ворожого МЗС "закінчує свою відпустку у вільному світі радше зі скиглінням, ніж із шумом".

Його зламана платівка про "інсценовану Бучу" безперервно гримить на московському грамофоні. А його ниття про злих англосаксів – артритне,
– написав Кислиця.

Дипломат наголосив, що Рада Безпеки ООН, попри її неповноцінність, розглядатиме питання, доведені до її відома, за потреби. Також постпред України підкреслив, що "Іл чекає на вас (на російську владу – 24 Канал) і це неминуче".

06:59, 25 січня

Чому росіяни хапаються за катастрофу з Іл-76: аналіз ISW

В ISW зазначили, що російські офіційні особи та пропагандисти активно використовують інцидент з Іл-76 для поширення недовіри до української влади.

Вони звинувачують Київ в умисному збитті літака, що могло б спровокувати внутрішнє невдоволення та зменшити міжнародну підтримку.

Російські актори інформаційного простору хапаються за катастрофу Іл-76, щоб посіяти внутрішнє невдоволення в Україні та підірвати волю Заходу щодо надання допомоги,
– констатують аналітики.

01:00, 25 січня

Заява командувача Повітряних сил

Командувач Повітряних сил заявив, що упродовж дня 24 січня 2024 року несамовита російська пропаганда спрямовує фейковий потік інформації на зовнішню аудиторію. Таким чином намагається дискредитувати Україну в очах світової спільноти.

Мета очевидна – вони хочуть зменшити міжнародну підтримку нашої держави. Не вийде! Україна має право на захист і право на знищення засобів повітряного нападу агресора,
– підкреслив Микола Олещук.

Він підкреслив, що багато українських міст і сіл щодня і щоночі перебувають під обстрілами російських ракет, бомб та дронів. Це Харків, Херсон, Дніпро, Запоріжжя та інші прифронтові регіони. Тож Повітряні Сили "роблять усе, щоб дістати ворога як у небі, так і на землі".

 

00:23, 25 січня

Франція відхилила запит Росії про негайне скликання Радбезу ООН

 Міністр закордонних справ Росії Лавров на брифінгу у штаб-квратирі ООН у Нью-Йорку запросив про скликання негайного засідання Радбезу у зв'язку із трощею літака Іл-76.

Втім, Франція, яка головує в ООН, відмовила агресору. Як пишуть росЗМІ, Париж запропонував перенести засідання щодо катастрофи на 17:00 25 січня (00:00 26 січня за Києвом).

23:00, 24 січня

Зеленський вперше прокоментував падіння Іл-76

Під час вечірнього звернення Зеленський заявив, що керівництво країни та спецслужби працюють над встановленням обставин падіння Іл-76 під Бєлгородом, зокрема, чи перебували на його борту українські військовополонені.

Презизент наголосив, що саме ГУР займається встановленням долі полонених, яким мали обміняти 24 січня, однак цього не сталося.

22:13, 24 січня

Росія закликала провести Раду безпеки ООН щодо катастрофи Іл-76

Росія 24 січня запросила провести термінове засідання Ради безпеки ООН у зв'язку із трощею російського військово-транспортного літака Іл-76 у Бєлгородській області РФ.

Франція, яка головує в ООН, відмовилася його провести негайно. Вона запропонувала перенести його на п'ятницю, заявили у країні – агресорці.

22:11, 24 січня

Зеленський відклав привітання із днем народження до з'ясування обставин падіння Іл-76

 Президент Володимир Зеленський до з'ясування обставин падіння російського літака Іл-76 у Бєлгородській області скасував регіональну поїздку до центральних областей та заборонив призначати на завтра зустрічі для привітань із днем народження.

Про це РБК-Україна повідомили джерела в Офісі президента та обласних військових адміністраціях.

Нагадаємо, що завтра, 25 січня, Зеленському виповнюється 46 років.

21:50, 24 січня

У США відреагували на авіакатастрофу з Іл-76

Координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі відреагував на падіння Іл-76 у Бєлгородській області. Він наголосив, що США поки не мають даних щодо того, чи були на борту українські військовополонені.

Американська сторона станом на зараз не має інформації, яка могла б підтвердити, що в російському військово-транспортному літаку Іл-76, який упав у Бєлгородській області, перебували українські військовополонені. Ми бачили повідомлення (російської сторони – 24 Канал), але не можемо підтвердити їх,
– заявив Кірбі.

20:20, 24 січня

Стали відомі імена членів екіпажу Іл-76

Розслідувачі "Схем" встановили імена членів екіпажу, які перебували на борту Іл-76, який впав у Бєлгородській області. Загибель щонайменше трьох з них вже підтвердили родичі.

Так, вдалося підтвердити, що на борту Іл-76 були:

  • 36-річний командир корабля Станіслав Беззубкін. Його загибель підтвердила дружина Маріка Беззубкіна. Вона сказала, що про це їй повідомили в російському міноборони. За її словами, востаннє спілкувалась з чоловіком орієнтовно о 7:30 24 січня (за російським часом). Вона сказала, що він в цей час мав вилітати з Москви;
  • штурман корабля Олексій Високін. Його загибель підтвердила двоюрідна сестра;
  • 38-річний бортінженер Андрій Пілуєв. Дані підтвердила дружина.
19:08, 24 січня

Перед падінням літака у Бєлгородській області працювала ППО

За годину до того, як розбився Іл-76, у Бєлгородській області працювала ППО. Як заявляв губернатор В'ячеслав Гладков, біля села Ближнє ППО збила безпілотник, тож, ймовірно, окупанти могли збити й свій літак. 

18:28, 24 січня

Експолонений пояснив, що не так із заявами окупантів про Іл-76

Російська сторона заявила, що на борту нібито було 65 українських військових, 6 членів екіпажу та 3 супровідників, тобто охоронців. Максим Колесніков, який також був у російському полоні й був звільнений у лютому 2023 року, заявив, що ці заяви росіян – маячня. 

Міністерство війни Росії заявило, що на Іл-76 було 65 полонених, 6 членів екіпажу і 3 (ТРИ) супровідників. Це повна маячня. Коли мене везли літаком з Брянська в Бєлгород, то на 50 полонених було приблизно 20 (осіб – 24 Канал) з їхньої воєнної поліції,
– наголосив Колесніков. 

17:50, 24 січня

Офіційний коментар ГУР МО щодо падіння літака

У ГУР МО заявили, що 24 січня мав відбутися обмін полоненими. Втім, він так і не відбувся.  За твердженням російської сторони це сталося внаслідок збиття  літака Іл-76, який буцімто перевозив українських полонених.

Наразі Україна не володіє достовірною та вичерпною інформацією з приводу того, хто саме перебував на борту літака та в якій кількості,
– заявили у ГУР. 

Водночас у розвідці наголосили, що зі свого боку Україна виконала всі домовленості для належної підготовки обміну – російських полонених військовослужбовців було вчасно доставлено на обумовлене місце для обміну, де вони перебували у безпеці. У розвідці наголосили, що безпеку українських захисників мала забезпечити Росія. 

Водночас українську сторону не було поставлено до відома про необхідність забезпечення безпеки повітряного простору в районі міста Бєлгород у визначений період часу, як неодноразово робилось в минулому. Україна не була проінформована про кількість транспортних засобів, маршрути та форми доставки полонених. Відомо, що доставка полонених відбувається як авіаційним, так і залізничним і автомобільним транспортом. Це може свідчити про навмисні дії Росії, направлені на створення загрози життю та безпеки полонених,
– додали у розвідці. 

Окрім того, у ГУР зауважили, що посадка транспортного літака в 30-кілометровій зоні ведення бойових дій не може бути безпечною і в будь-якому разі має обговорюватися обома сторонами, адже в іншому випадку це наражає на небезпеку весь процес обміну.

"Виходячи з цього, мова може йти про сплановані та навмисні дії Росії з метою дестабілізації ситуації в Україні та послаблення міжнародної підтримки нашої держави", – підсумували у ГУР.

17:04, 24 січня

Генштаб ЗСУ зробив заяву на тлі падіння Іл-76

 В Генштабі заявили, що Збройні Сили України вживають усіх заходів для захисту України та українців. Там додали, що лише протягом останнього тижня ворог випустив по Харківщині 26 ракет С-300 та 3 "Іскандер-М". Унаслідок цих атак загинуло 16 осіб, серед яких – дитина. 

Задля зменшення саме ракетної загрози, Збройні Сили України не тільки контролюють повітряний простір, а й детально відстежують точки запусків ракет та логістику їх постачання, особливо, із застосуванням засобів військово-транспортної авіації.
Зафіксована інтенсивність обстрілів прямо пов'язана зі зростанням кількості військово-транспортних літаків, що протягом останнього часу направлялися до аеродрому Бєлгорода.
З урахуванням цього, Збройні Сили України будуть і надалі вживати заходів зі знищення засобів доставки, контролю за повітряним простором для знищення терористичної загрози, в тому числі на Бєлгородсько-Харківському напрямку,
– мовиться у дописі. 

16:49, 24 січня

Російські пропагандисти опублікували у мережі "список з українськими військовополоненими, які були на борту Іл-76". Його справжність викликає великі сумніви, адже на ньому немає жодних підписів та штампів, які б вказували, що це офіційний документ. 

Окрім того, у списку помітили Максима Коноваленка, який повернувся в Україну 3 січня 2024 року під час масштабного обміну полоненими. 

16:15, 24 січня

Іл-76 летів від кордону з Україною

Експерти та OSINT-аналітики повідомили, що літак Іл-76 з бортовим номером RA-78830, який впав у Бєлгородській області, летів від кордону з Україною. 

Літак фіксували у повітряному просторі інших країн, а згодом він зник у межах Бєлгородщини. Ймовірно, Іл-76 міг перевозити зброю зі Сходу. 

До цього він був помічений над Вірменією 23 січня 2024 року та летів у бік Ірану, де зник. Він не летів з Єгипту (24 січня), він летів через Єгипет (пролітав над ним), до цього через Саудівську Аравію, до цього через Червоне море та Іран. Зник з радарів він біля Сирії, а потім полетів в Бєлгород,
– заявили аналітики.

15:04, 24 січня

Коментарі будуть трохи пізніше, – ОП

В Офісі Президента заявили, що наразі встановлюються усі деталі падіння військово-транспортного літака Іл-76. Як наголосив радник керівника ОП Михайло Подоляк, усі коментарі будуть згодом. 

Коментарі будуть трохи пізніше. Потрібен час, щоб уточнити всі дані,
– коротко відповів Подоляк.

14:25, 24 січня

У ГУР підтвердили, що мав бути обмін полоненими

Про це заявив представник ГУР МО Андрій Юсов. Він додав, що наразі встановлюються всі деталі падіння Іл-76.

13:22, 24 січня

Реакція українського омбудсмена

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини прокоментував заяву російського міноборони. Дмитро Лубінець закликав не вестись на провокації.

Він пояснив, що ворог підступний й ми знаємо, які жахливі методи Росія може застосовувати, щоб дестабілізувати наше суспільство.

12:59, 24 січня

Спростування від Координаційного штабу

Координаційний штаб оприлюднив заяву з приводу оприлюдненої у ворожих пропагандистських ресурсах інформації.

Там повідомили, що вони та інші профільні структури збирають та аналізують всю необхідну інформацію. Вони закликали ЗМІ та громадян утриматися від поширення неперевіреної інформації до оприлюднення офіційних заяв або коментарів уповноваженими особами або органами.

Ворог активно здійснює інформаційні спецоперації, спрямовані проти України, які мають на меті дестабілізацію українського суспільства, – мовиться в заяві.

12:15, 24 січня

Літак міг переносити С-300

Видання "Українська правда" з посиланням на джерела в Генштабі стверджує, що літак ІЛ-76 перевозив ракети для ЗРК С-300.

11:44, 24 січня

Російський Іл-76 збили на зльоті, – ЗМІ

Повідомляють, що його збили відразу після зльоту. Інших деталей наразі не розкривають.

11:27, 24 січня

Офіційний коментар ЗСУ

Начальник Управління зв'язків з громадськістю ЗСУ Богдан Сеник розповів для NV, що наразі відомство не може підтвердити, що російський військовий літак Іл-76 уразили українські Сили оборони.

За його словами, інформація про інцидент з російським Іл-76 з'ясовується.

11:25, 24 січня

ЗМІ писали, що збиття Іл-76 – робота ЗСУ

УП посилаючись на джерела в Генштабі повідомила, що до падіння літака можуть бути причетні ЗСУ.

Зауважимо, що згодом "Українська правда" виправила текст: прибрали згадку про причетність ЗСУ. Наразі на сайті зазначено, що їх джерела у ЗСУ підтвердили лише факт падіння літака.

11:18, 24 січня

У Міноборони Росії підтвердили падіння військового Іл-76

У російському міноборони написали, що Іл-76 впав близько 11:00 у Бєлгородській області. Правда, версія окупантів відрізняється від озвученої джерелами у Генштабі.

У міноборони країни-агресорки написали, що на літаку Іл-76 буцімто перебували 65 українських військовополонених, яких буцімто перевозили до Бєлгородської області для обміну.

Зауважте! Ймовірно, це російське ІПСО, яке ворог використовує, щоб заспокоїти своє населення через втрату літака.
11:11, 24 січня

У мережу потрапило відео

У мережу майже одразу ж потрапили кадри падіння. Літак у якийсь момент просто зникає за горизонтом, але натомість підіймається стовп диму та вогню. 

 

10:57, 24 січня

На борту були люди

Майже одразу після першого повідомлення медіа Росії почали писати, що на борту перебувало 63 людини. 

Інші російські ЗМІ писали про 75 людей. Одразу ж писали, що серед них ніхто не вижив.

10:50, 24 січня

У Росії впав Іл-76

У російських телеграм-каналах почали ширитись повідомлення про падіння літака Іл-76 у Бєлгородській області.