"Іншого формату не буде": Кучма зробив заяву про подальшу долю "Мінська"

6 жовтня 2018, 01:17
Читать новость на русском

Другий президент України Леонід Кучма вважає, що розширення формату "Мінська", зокрема завдяки США, є малоймовірним. Росія не хоче, аби Вашингтон брав участь у переговорах щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Читайте також: Кучма завершив роботу в ТКГ у Мінську: з'явилась реакція ОБСЄ

Екс-президент наголосив, що Україна зацікавлена у включенні США до переговорного процесу в Мінську, однак реалізувати це в поточних умовах практично неможливо.

Невже ви думаєте, що президент України Петро Порошенко не хотів, щоб формат був, посилаючись на наш Будапештський договір, меморандум? Хотів. Але не хотів Обама, і Росія не хотіла, щоб Сполучені Штати Америки там були присутніми,
– зазначив він.

Екс-президент також заявив, що вважає безвідповідальними слова політиків, які вимагають негайно перейти до іншого формату переговорів.

"Треба тих, хто кожен день з трибуни кричить, що треба інший формат, – нехай поїде, домовиться із Трампом... Хто кричить – кажу: ідіть, попрацюйте в Мінську", – сказав Кучма.

Він також додав, що Україні доведеться продовжувати роботу в поточному форматі Тристоронньої контактної групи, і висловив сподівання, що Києву вдасться використовувати його з максимальною користю для національних інтересів.

Я ще раз кажу: немає іншого формату та не буде. Тим більше, що на мінські домовленості зав'язані санкції проти Росії. І якщо тільки припустити, що з нашої причини він розвалиться, тоді ні на що спиратися. Сподіватимемося на краще, що все-таки розум переможе, і ми миру все-таки досягнемо,
– підсумував екс-президент.

Відповідаючи на запитання щодо можливого терміну повернення Україні окупованого Криму та частини Донбасу, Кучма сказав: "Це наша територія, і вона має обов'язково стати нашою знову. Якщо говорити про перспективу, то у мене немає великої надії, що це завтра буде".

Нагадаємо, 2 жовтня другий Президент України Леонід Кучма заявив, що припиняє роботу Тристоронній контактній групі у Мінську, яка займається питаннями щодо врегулювання ситуації на Донбасі. За його словами, на його місце може претендувати дипломат, колишній перший заступник глави МЗС України Руслан Демченко.

Що таке "мінські угоди"?"Мінський протокол" або "Мінська тристороння угода", "Мінське перемир'я", "Мінськ-1" – угода про перемир'я у війні на Сході України, досягнута на переговорах у Мінську 5 вересня 2014 року. В розробці та підписанні мирної угоди брали участь представник ОБСЄ Гайді Тальявіні, другий президент України Леонід Кучма, посол Росії в Україні Михайло Зурабов, представники так званих "ДНР" та "ЛНР" Олександр Захарченко та Ігор Плотницький. Дія перемир'я розпочалась о 18:00 п'ятого вересня. Підписи Захарченка та Плотницького під протоколом стоять як автографи приватних осіб. Текст угоди не передбачає будь-якого визнання Донецької та Луганської "народних республік", а лише закріплює за підконтрольними проросійським бойовикам територіями двох областей "особливий статус" у складі України.