Всі дороги ведуть на Полтавщину: де себе знайшов ексглава СБУ Баканов

20 липня 2023, 00:09
Читать новость на русском

Джерело:

Полтавщина

Після звільнення с СБУ Іван Баканов на тривалий час зник з інформаційного простору. А згодом знайшовся – на Полтавщині.

ЗМІ повідомили, що Баканов отримав посвідчення від Ради адвокатів Полтавської області. Повідомляють, що там він склав іспити у кваліфікаційно-дисциплінарній комісії.

Зверніть увагу У СБУ прокоментували можливі контакти Баканова з Кулінічем, який співпрацював з ФСБ

Окрім того, Баканов пройшов стажування, яке тривало пів року. Згодом він отримав посвідчення, а також – склав присягу. Чому саме Полтавщина, наразі точно невідомо.

Це може бути реєстрація місця проживання (прописка по старому), це може бути право власності, яке підтверджується витягом з реєстру, це може бути і на підставі користування приміщенням (що засвідчує договір оренди),
– мовиться у повідомленні.

Що про Баканова казали в Офісі Президента

Раніше в Офісі Президента підтверджували, що станом на 2023 рік Баканов, якого звільнили у липні 2022 року, перебуває в Україні. Федір Веніславський наголошував, що ексглава СБУ "перебуває за місцем свого проживання в центрі держави".

Раніше стало відомо, що в СБУ призначили службове розслідування. Воно вже завершене. Водночас жодних деталей українцям наразі не повідомили. 

Зауважимо, що раніше у СБУ також прокоментували можливі контакти Баканова з Кулінічем. Останній співпрацював з ФСБ.

Чи контактував Баканов з Кулінічем: відповідь СБУ

Як ми повідомляли раніше, стосовно колишнього очільника СБУ Баканова, була проведена службова перевірка. Її результати засекречені, тому на широкий загал ми не можемо представляти її результати,
– підкреслив Дехтяренко.

За його словами, також ретельно перевіряли всі контакти Кулініча. Інформацію, яку отримали співробітники СБУ, також передали до Державного бюро розслідувань.

Нагадаємо, що Олег Кулініч співпрацював з ФСБ Росії. Це вдалося виявити правоохоронцям. Вони також встановили, що у спецслужбах країни-агресорки у нього був псевдонім "Котигорошко".

Самого Кулініча звинувачують не лише у державній зраді, а й у самовільному залишенні місця служби під час воєнного стану. Крім того, він заволодів зброєю та боєприпасами, зловживаючи службовим становищем. А ще – незаконно зберігав вогнепальну зброю без необхідного дозволу.