Жорстокість й катування були частиною їхнього життя: що згадують місцеві в деокупованому Ізюмі
Росіяни за 6 місяців створили в Ізюмі, що на Харківщині, систему терору. Наразі місто повертається до життя і готується до зими.
Про це для 24 каналу розповів заступник міського голови нещодавно звільненого Ізюма Володимир Мацокін.
До теми Залишилося зовсім трохи: скільки населених пунктів Харківської області досі під окупацією Росії
"Люди згадують перш за все те, що жорстокість і катування стали не просто винятком, а їхнім життям. Це не були поодинокі явища. Це була система терору, яка 6 місяців тривала на території нашої громади", – сказав Мацокін.
Цінністю є можливість вільно пересуватися
За словами заступника мера, нелюдські жорстокі дії росіян були направлені проти рідних бійців, які служили в ЗСУ, активістів, учасників АТО. Поте страждали й інші звичайні люди. Він зазначив, що затримати могли просто через звинувачення, що ти наводиш на цілі, або не сподобався вміст телефона, або ти просто не сподобався.
Це система залякування, нищення, пригнічення. Сьогодні люди, навіть коли вони виходять на вулиці серед зруйнованого міста, мають основну цінність – свободу, можливість просто пересуватися,
– розповів Мацокін.
Скільки людей зимуватимуть в Ізюмі
Наразі в Ізюмі йдуть процеси оцінки й огляду зруйнованих приміщень. Окупанти знищили 85% багатоповерхівок, приблизно 30% одноповерхових будинків й 70% об'єктів соціальної інфраструктури.
Щодо критичної інфраструктури, то, як зазначив заступник мера, в місті залишилося лише 9 котелень і тепло подадуть людям вибірково. Проте відновлення електрики й газопостачання йде швидкими темпами.
"Хоча світло є не у всіх домівках, але це локальні випадки, пов'язані з погодними умовами й темпами розмінування. Іноді просування спеціалістів відбувається на 100 метрів у день", – пояснив Мацокін.
Зауважте Снаряди через кожні пів метра: як проходить розмінування на деокупованих територіях
Він розповів, що коли почалася повномасштабна війна, то в громаді була 51 тисяча мешканців. На момент деокупації було 13 тисяч, зараз вже 21 тисяча.
"Держава пропонує ізюмцям виїхати у безпечніші райони, але тільки 28 людей написали заяви, що вони хочуть виїхати", – додав заступник мера.
Зверніть увагу – що відбувається в деокупованому Ізюмі: дивіться відео
Що відбувається на деокупованих територіях: останні новини
- Нацгвардійці показали відео, як знімають російський прапор у звільненому селі Щурове в Донецькій області.
- У двох деокупованих містах Донеччини почала працювати "Нова пошта".
- Під час розмінування у Херсонській області загинув вибухотехнік Олександр Козюра.
- Мешканка деокупованої Харківщини розповіла, як окупанти вбили її 10-річну онуку.