Кандидатство на членство в ЄС: Молдова отримала рекомендацію Єврокомісії, Грузія – ні

17 червня 2022, 13:18
Читать новость на русском

Джерело:

Єврокомісія

Відтепер для України офіційно є рекомендація отримати кандидатство на членство в Євросоюзі. Проте Грузія, яка заявляла, що першочергово заслуговує на цей статус, отримала відмову.

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн 17 червня прокоментувала відмову для Грузії. Вона наголосила, що тепер держава повинна політично об'єднатися, щоб скласти чіткий шлях до структурних реформ і ЄС.

До теми Єврокомісія рекомендувала надати Україні статус кандидата в члени ЄС

"Тому ми рекомендуємо Грузії надати європейську перспективу, але повернутися і оцінити, наскільки вона відповідає низці умов, перш ніж надати їй статус кандидата", – написала Урсула фон дер Ляєн.

У Грузії ще є шанси

За інформацією Єврокомісії, Грузія має фундамент для досягнення стабільності інститутів, які гарантують демократію, верховенство права, права людини та повагу та захист меншин. Зазначили й те, що хоч останні події підірвали прогрес країни, але вона має добрий рівень макроекономічної стабільності та надійний досвід економічної політики.

У Грузії є сприятливе ділове середовище, але необхідні подальші реформи для покращення функціонування її ринкової економіки,
– сказали у Єврокомісії.

Відтак Єврокомісія рекомендує надати Грузії перспективу членства. Тобто країна отримає статус кандидата, якщо визначить низку пріоритетів.

Важливо Наблизить нашу перемогу, – Зеленський про рішення Єврокомісії щодо кандидатства України в ЄС

Реакція Молдови

Президентка Майя Санду написала, що позитивне рішення Єврокомісії – це дуже сильний сигнал для всього народу. Це призведе до того, що країна докладе додаткові зусилля для просування вже розпочатих реформ.

Ми прагнемо наполегливо працювати і сподіваємось на підтримку,
– написала Санду.

Грузія і Молдова користуються шансом

У Німеччині відбудеться другий форум "Рамштайн", який присвячений військовій допомозі Україні. До події з начальниками штабів та міністрів оборони вирішили долучитися Молдова і Грузія.

Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний опір" Олександр Коваленко розповів, що Грузія має більш проросійську владу, ніж проукраїнську. Щодо Молдови, то вона має армію слабшу за незаконні військові формування у Придністров'ї, але це важливий логістичний вузол, який Україна досі не використовує.

За словами Коваленка, Молдова та Грузія через війну в Україні хочуть прискорити свій вступ в Європейський Союз і НАТО.

Зверніть увагу – є умови, щоб інтегрувати Україну в ЄС: дивіться відео