Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн 17 червня прокоментувала відмову для Грузії. Вона наголосила, що тепер держава повинна політично об'єднатися, щоб скласти чіткий шлях до структурних реформ і ЄС.
До теми Єврокомісія рекомендувала надати Україні статус кандидата в члени ЄС
"Тому ми рекомендуємо Грузії надати європейську перспективу, але повернутися і оцінити, наскільки вона відповідає низці умов, перш ніж надати їй статус кандидата", – написала Урсула фон дер Ляєн.
У Грузії ще є шанси
За інформацією Єврокомісії, Грузія має фундамент для досягнення стабільності інститутів, які гарантують демократію, верховенство права, права людини та повагу та захист меншин. Зазначили й те, що хоч останні події підірвали прогрес країни, але вона має добрий рівень макроекономічної стабільності та надійний досвід економічної політики.
У Грузії є сприятливе ділове середовище, але необхідні подальші реформи для покращення функціонування її ринкової економіки,
– сказали у Єврокомісії.
Відтак Єврокомісія рекомендує надати Грузії перспективу членства. Тобто країна отримає статус кандидата, якщо визначить низку пріоритетів.
Важливо Наблизить нашу перемогу, – Зеленський про рішення Єврокомісії щодо кандидатства України в ЄС
Реакція Молдови
Президентка Майя Санду написала, що позитивне рішення Єврокомісії – це дуже сильний сигнал для всього народу. Це призведе до того, що країна докладе додаткові зусилля для просування вже розпочатих реформ.
Ми прагнемо наполегливо працювати і сподіваємось на підтримку,
– написала Санду.
Грузія і Молдова користуються шансом
У Німеччині відбудеться другий форум "Рамштайн", який присвячений військовій допомозі Україні. До події з начальниками штабів та міністрів оборони вирішили долучитися Молдова і Грузія.
Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний опір" Олександр Коваленко розповів, що Грузія має більш проросійську владу, ніж проукраїнську. Щодо Молдови, то вона має армію слабшу за незаконні військові формування у Придністров'ї, але це важливий логістичний вузол, який Україна досі не використовує.
За словами Коваленка, Молдова та Грузія через війну в Україні хочуть прискорити свій вступ в Європейський Союз і НАТО.
Зверніть увагу – є умови, щоб інтегрувати Україну в ЄС: дивіться відео