Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський 17 червня.

До теми Єврокомісія рекомендувала надати Україні статус кандидата в члени ЄС

"Це перший крок до членства в ЄС, який, безумовно, наблизить і нашу перемогу. Дякую президентці Урсулі фон дер Ляєн та кожному члену Єврокомісії за історичне рішення. Розраховую на позитивні підсумки EUCO наступного тижня", – написав Зеленський.

Реакція Кулеби

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба написав, що європейська історія в процесі становлення. Він привітав позитивний висновок Єврокомісії для України. Міністр зазначив, що сподівається також на позитивні дії на саміті ЄС наступного тижня.

Це буде яскравим доказом європейського лідерства та величезним поштовхом для подальших перетворень України,
– наголосив Кулеба.

Що це дає для України

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль висловив велику подяку від всіх українців Урсулі фон дер Ляєн за це рішення. Він пояснив, що статус кандидата прискорить для України входження у внутрішній ринок ЄС. Також це дозволить:

  • формування спільних енергетичних та цифрового ринків;
  • лібералізацію торгівлі;
  • зближення в митній і транспортній сферах.

Як країна-кандидат і майбутній член Євросоюзу Україна готова робити суттєвий внесок у стратегічний розвиток і зміцнення ЄС шляхом взаємодії у рамках Європейського зеленого курсу, енергетичної безпеки, продовольчої стабільності та кращої сполученості,
– сказав Шмигаль.

Він додав, що статус кандидата й прагнення до членства в ЄС сприятиме ефективній відбудові. Це допоможе у повоєнному відновленні відповідно до європейських практик і стандартів.

Коментар Макрона

Французький президент Еммануель Макрон заявив, що позитивне рішення щодо України Євросоюз ухвалив через війну, а за мирного часу цього б не сталося. За його словами, шлях до членства буде довгим.

"Ми робимо це, тому що йде війна. Це знак надії, це меседж для України, що вони в європейській сім'ї. А також послання на адресу Росії", – сказав Макрон.

Зверніть увагу – що означає кандидатство до ЄС: дивіться відео