Як російські виробники небезпечних "Кинджалів" торгують з Європою: розслідування The Insider
Джерело:
The InsiderРозслідувачі стверджують, що російські виробники ракет типу "Кинджал" імпортують деталі та обладнання з країн Європейського Союзу. І відбувається це тому, що вони не потрапили під санкції.
У середу, 25 жовтня, журналісти опублікували відповідний матеріал. Вони наголошують, що це найнебезпечніша з керованих ракет, якою володіє Росія. Вартість виготовлення одного "Кинджала" становить 10 мільйонів доларів.
Дивіться також Удар 9-тонною бомбою з космічною ракетою Рогозіна: для чого це Росії та хто запустив вкид
Російські ракети – європейський слід
Насамперед потрібно знати, що "Кинджали" виробляє корпорація "Конструкторське бюро машинобудування" з Коломни. Вона входить до холдингу "Високоточні комплекси" держкорпорації "Ростех".
У розслідуванні йдеться, що завозять необхідні для виробництва цих ракет компоненти з країн Європи. Скажімо, камери тепла та холоду виробництва Espec КБМ отримує від московського ТОВ "Остек-Тест". Ця фірма уже навіть після початку повномасштабного вторгнення імпортувала обладнання з Польщі.
А от токарні верстати російському виробнику зброї постачала фірма "KEB-Рус". Це партнер німецької компанії KEB. Закопував він в неї уже під час широкомасштабної війни, з-поміж іншого, кабелі.
Рушничні свердла та інші інструменти Росія отримувала від виробника Sandvik з юридичною назвою ТОВ "Світ верстатника". Своєю чергою, ця фірма постачала деталі у компанії IR-Logistik GMBH, що базується в Берліні.
Розробником "мізків" для "Кинджалів" називають також Науково-дослідний центр електронних приладів, що входить у "Ростех". Його підрядник – АТ "Радіант-ЕК", яке постачало інтегральні мікросхеми та безпосередньо КБМ. "Радіант-ЕК" продовжує імпорт під час війни: імпортує з Німеччини котушки та стрічки для захисного пакування електронних компонентів,
– пишуть розслідувачі.
Дивіться також На найкращому полігоні Росії є катувальні ями, але Медведєв і Шойгу їх "не помітили", – ЗМІ
Згадаємо наостанок, що не так давно Investigate Europe писало про те, що Європа продовжує імпортувати з Росії метали на мільярди євро. Йдеться про сировину на суму у близько 13 мільярдів, яку було завезено з ворожої держави через недостатні санкційні обмеження.